• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ERDOĞAN, ABD’YE GİDECEK!

Reklam
, 0 Yorum

Gidecek mi, gitmeyecek mi derken, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Kasım 2019 günü ABD’ye gideceği ve Başkan Donald Trump’la görüşeceği kesinlik kazandı.

Şahsına gönderilen ve millet olarak hepimizi gönülden yaralayan hakaret dolu mektuba, ABD temsilciler meclisinin ermeni meselesini (SOYKIRIM) olarak ilân eden kararına ve Türkiye’ye uygulanması istenilen ekonomik yaptırımlara rağmen, Sayın Erdoğan’ın ABD’ye gidecek olmasını doğrusunu isterseniz, millet olarak içimize sindiremiyorduk. Ancak, Sayın Cumhurbaşkanımızın mutlaka bir bildiği var ki, gitmek konusunda kendisini mecbur hissetmektedir. Kim bilir, belki de gitmesi Türkiye’ye uygulanacağı öne sürülen ekonomik müeyyidelerin durdurulması amacına yöneliktir.

Donald Trump gerçekte deli-dolu sözün tam anlamıyla terbiyesiz kişiliğe sahip biri. Siyasette nezaketi bir tarafa bırakarak, danışmanlarına danışmak ihtiyacını bile duymadan içinden geldiği gibi konuşmakta! Bunu yaparken de (Ben kiminle nasıl konuşacağımı bilirim) diyerek, konuştuklarının arkasında durmakta. Yani, sözün tam anlamıyla bir KOVBOY! Veya ABD filmlerinde izlediğimiz ŞERİF POZİSYONUNDA.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise özellikle söz konusu ABD olunca daha temkinli, daha ihtiyatlı bir portre sergiliyor. Hem, ABD’nin elinde HALK BANKASI gibi bir koz varken, kovboyu yatıştırmanın yolunu bulmak gerekeceği inancını taşıdığı anlaşılmakta. Düşünülünce, belki de Sayın Erdoğan’ın taktiğinin yerinde olduğu ortaya çıkacaktır. Devlet olarak zarar görmemiz yerine, bu kovboy bozuntusuna haddini bildirmek üzere ABD’ye gitmek daha iyi olabilir.

ABD ile köprüleri atmak zor. Dünyanın bir numaralı süper devletine (EYVALLAH) demek durumundayız. Yoksa tehdit ettikleri gibi ekonomimizi hallaç pamuğuna çevirmeleri içten bile değil, Hele ekonomimiz, sözün tam anlamıyla pamuk ipliğine bağlı bir durum arzetmekteyken.

Hem ne demiş atalarımız, (bükemediğin eli öpeceksin!)

TAŞLAMALAR

ABD TEHDİT EDİP

DURMADA TÜRKİYE’Yİ

KİM BU HALE GETİRDİ

SÖYLEYİN BU ÜLKEYİ

HALK BANKASI KONUSU

BAŞIMIZA İŞ AÇ AR

MİLLET ÖDEYECEKTİR

CEREMEYİ ÇARNAÇAR

BİR MİLYONLUK SAATİ

ALANLAR KURTULURKEN

CEREMEYİ MİLLETE

ÇEKTİRECEKLER İNAN

DEMOKLESİN KILICI

GİBİDİR BAŞIMIZDA

RIZA SARRAF KONUSU

BÜTÜN KORKUMUZ BUNDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN