• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ERDOĞAN’DAN, ARINÇ’A TEPKİ: “ARINÇ’IN ‘KHK FACİADIR’ SÖZÜNÜ ESEFLE KARŞILADIM

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “KHK faciadır diyen Bülent Arınç’a tepki göstererek, “Arınç’ın KHK faciadır” sözünü esefle karşıladım. Yapacağımız toplantıda bunu konuşacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, programın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç’ın KHK ile ilgili  gündeme oturan sözleriyle ilgili olarak sorulan soruyu cevaplandıran Erdoğan: “Kendisi bir hukukçudur. KHK’yı facia olarak değerlendirmesini esefle karşıladım. Bu açıklamayı kabullenmek mümkün değil. Yapacağımız toplantıda bunu konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

13 Kasım’da ABD’ye gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine de Erdoğan, “ABD ziyareti için Trump’la yapacağım görüşme sonrası nihai kararımı vereceğim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’dan savaş uçağı alımının gündemde olup olmadığına ilişkin bir soruya da ”ABD ile F-35 sorunu çözülmezse gereken adımları atarız. S400 alırken bir yerlere sormadık, aldık. Böyle bir şey yaparken de eğer alma kararını verirsek alırız” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN