REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ERDOĞAN’IN ABD GEZİSİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERDOĞAN’IN ABD GEZİSİ
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
4 views
13 Kasım 2019 - 13:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sayın Erdoğan Amerika’ya gitmişken biz, Trump’un yolladığı mektubu fazla dillendirmeyelim. ORTADOĞU’DA sürekli bir barışın sağlanması adına ümit var olalım.

Bu yazıyı, görüşmeler öncesinde kaleme almıştık. Dileriz ki, Sayın Erdoğan ve Trump arasında hem ülkemiz hem insanlık adına iyi bir anlaşma sağlanmış olsun

SİGARA YASAĞI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a puan kazandıran konulardan biri  sigaraya getirdiği yasaklardır. Yolculukta, resmi dairelerde sigaraya getirilen yasak sayesinde temiz bir nefes alıyoruz. Bütün yasaklar sigaraya getirilen yasaklar gibi olsun. Herkes temiz bir nefes solusun. Sigara yasağının tüm ülkede uygulanması iyi. Hepimizi memnun edecek diğer çalışmaların da bütün olanaklarla devam ettirilmesi, hepimize  rahat nefes aldıracak diğer bütün hamlelerin elbirliği ile gerçekleştirilmesi de gereklidir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sadece bir zümre için değil, 82 milyon için var olduğunu yalnız söylemleriyle değil, icraatlarıyla da hissettirmelidir.

DEPREM “GELİYORUM!” DEMEZ!

Bilindiği gibi Siirt, birinci derecede deprem kuşağında gösterilen iller arasındadır. Allah korkusun 7 şiddetinde bir deprem olursa, Şehrin eski kesimi komple gideceği gibi, yapsatçılar tarafından yapılan binaların çoğu da enkaza dönüşecekler. Depremle ilgili Şehrimizde bir analiz yapıldı mı, kaç riskli bina var. Sığınma yerleri var mı, yok mu, doğrusunu isterseniz bunu da bilmiyoruz. Varsa, lütfen açıklansın, yoksa da bir an evvel bu konularda çalışmalar yapılsın.

Bilim, depremin gerçek mahiyetini anlamaktan acizdir! “Fay hatları” diye bir deyim tutturmuşlar, depremi millete böyle anlatıyorlar! Fay hatları gerçekten var mı, yok mu bilemiyoruz. Çünkü varsa da, yoksa da göremiyoruz!

Bilim adamlarına ve bilime hürmetimiz sonsuzdur ama deprem konusunda bildiklerinin, bilmediklerinden çok daha az olduğu ortada. İşin gerçeği şu ki DEPREM “GELİYORUM!” DEMEZ! ALLAH KORUSUN, bir de bakmışsınız ki, deprem olmuş!

Depremin ne zaman meydana geleceği belli olmadığına ve olamayacağına göre, yapılacak tek şey kalıyor. “HER AN İÇİN DEPREM OLABİLİR” düşüncesinden hareketle, hazırlıklı olmak! Özellikle, mevcut binaların depreme dayanıklı olup olmadıkları test edilmeli, güçlendirilmeleri gerekenler güçlendirilirken, yıkılmaları gerekenler de, hiç tereddüt edilmeden başlarımıza yıkılmadan, yıktırılmalıdırlar!

Tabii, bundan sonra yapılacak inşaatları sıkı bir denetime tabi tutmamız ve temel hafriyatından başlanarak, inşaatın her safhasında sürekli denetlememiz gerekeceğini de özellikle hatırlatalım. Deprem, ne zaman yaşanacağı belli olmayan bir gerçektir. Önce tedbirlerimizi alalım, sonra da ALLAH’A TEVEKKÜL EDELİM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.