• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ERKEN SEÇİMİN, İŞARET FİŞEĞİ!

Reklam
, 0 Yorum

86 yıl aradan sonra Ayasofya yeniden Cami olarak ibadete açılıyor. Karar her ne kadar Danıştay 10. Dairesi tarafından alınmış görünse bile, siyasi iradenin kararı olduğu muhakkak.

İstanbul’da 3 binin üzerinde cami var. Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla büyük bir boşluk doldurulmuş olmayacak. Ayasofya’nın ibadete açılması, erken seçimi tekrar gündeme getirdi. Çünkü Ayasofya’yı ibadete açmayı siyasi ranta çevirmek gerekir. Yoksa 18 yıl bekle, birden bire Ayasofya’yı ibadete aç, ne anlamı var bunun.

Şimdiye kadar erken seçim olur mu olmaz mı, tartışması yapanların büyük çoğunluğu artık seçimin erkene alınacağı kanaatinde hemfikir gibiler. Ayasofya’nın ibadete açılması kararı erken seçimin işaret fişeği oldu. Hazır millet “Ya Allah, Bismillah, Allah-u Ekber” nidalarıyla böylesine kendisinden geçmişken, seçimi erkene almanın tam zamanı…

İşsizlik varmış, açlık, yokluk, yoksulluk varmış. Allah yapar. Madem Ayasofya’yı ibadete açtık, YÜCE ALLAH’TAN TORPİLLİYİZ ARTIK…

85 yıldan beri kapısına kilit vurulmuş bir camiin zincirini kırdığımıza göre, elbette bunun sevabını sandıklardan oy olarak devşireceğiz! Yakalanan havayı soğutmaya gerek yok. Bu millet nankördür! Aradan bir süre geçse, Ayasofya’yı yeniden ibadete aç tığımızı unutur. Bu fırsatı vermemek ve sıcağı sıcağına erken seçime gitmek en iyisi olacaktır!

Bu hamlemiz karşısında CHP’nin sesi soluğu kesildi. “Ayasofya’yı neden tekrar ibadete açtı” diyecek olursak cevabımız hazır. “VAY DİNSİZLER, VAY!” İyi Parti ile Saadet partisi de dümen suyumuza girdi mi iş tamamdır. Millet ittifakını paramparça etmiş oluruz. Yani, bir taşla iki değil, üç kuş vurmuş olacağız. Millet ittifakını parçalamak yanında, bizden ayrılarak partilerini kuran Ali Babacan ile Davutoğlu’na da ayvayı yedireceğiz. HDP bile Ayasofya’yı yeniden ibadete açacak olmamıza karşı sesini yükseltemedi, o bile kararı teşekkürle karşıladı.

Sonuç itibarıyla, bu ülkenin yüzde 90’ı Müslüman. İşsizlik varmış, açlık varmış, adaletsizlik tavan yapmış kimin umurunda. Hem, asıl olan bu dünya değil. Dünya geçici, ahret kalıcı. Cennette huriler, gılamanlar, tahur şaraplar Müslümanları bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN