• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

ERUH İLÇEMİZ ÇIRAV DAĞI ETEKLERİNDE ÇATIŞMA

Reklam
, 0 Yorum

İlimiz Eruh ilçesine bağlı Çırav Dağı eteklerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir askerimiz ağır şekilde yaralandı.  Güvenlik güçlerimizin Çırav Dağı eteklerinde yürüttüğü operasyonda PKK’lı teröristlerle çatışma çıktı ve çatışmada açılan ilk ateşle 1 askerimiz ağır şekilde yaralandı.

Çok sayıda askerin sevk edildiği bölgede operasyonlar geniş çaplı olarak devam ederken, yaralı askerimiz helikopter ile çatışma bölgesinden alınarak Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı askerimizin ameliyata alındığı öğrenilirken, bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan hava destekli operasyon ise devam ediyor.

KONU İLE İLGİLİ VALİLİK BASIN AÇIKLAMASI; 6/10/2017 tarihinde Siirt ili Eruh ilçesinde bulunan Yassıdağ (Ciraf) bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Harekat birlikleri ve Güvenlik Korucuları, Polis Özel Harekat Timleri ile 3’üncü Komando Tugay Komutanlığına bağlı komandoların katılımıyla başlatılan Şehit Piyade Uzman Çavuş Ferhat GÖZEN-01 Operasyonu kapsamında; 06 Ekim 2017 tarihinde saat 06.50 sıralarında 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli (1) güvenlik personeli yaralanmıştır. Yaralı personel derhal helikopter ile Siirt Devlet Hastanesine sevk edilerek, tedavi altına alınmıştır. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli operasyon devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. SİİRT VALİLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN