• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

“EY GÜZEL İSTANBUL…

Reklam
, 0 Yorum

Bir oruç ayını ve onun adını taşıyan bir bayramı daha geride bıraktık. Geçmiş yıllarda yaşanan Bayram etkinliklerini kucaklamayan Siirt’imizde, çocuklara bayram sevincini bu nedenle tattıramadık. Geçmiş yıllarda çocukların bayram şenliği geçirdikleri alanlar olurdu ve uzun yıllar devam eden bu geleneğe gölge düşüren nice olumsuzluklar bulunduğunun altını çizmek isterim.

Vatandaşlarımız bayramlaşmaya ayırdıkları kısa zaman dilimi dışındaki vakitlerini, çayhane ve benzeri tembelhanelerde geçirdiler. Piyasa, son zamanlardaki durgunluğunu muhafaza ettiğinden esnaflar dertliydi ve birçok esnaf “Böyle devam ederse çoğumuz ayakta duramayarak bazı meslektaşlarımız gibi terk-i sanat etmek mecburiyetinde kalacağız…” diye dert yakınıyorlardı.

Diğer illerimizde de bayram etkinliklerinin azaldığı duyumunu alırken sorunlara ve halkın beklentilerine çözüm üretmekle yükümlü olan siyasiler ise 15 gün sonra gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi nedeniyle koşuşturuyor ve seçim sadece İstanbul’u ilgilendirdiği halde, adaylar başka illere giderek vatandaşlardan İstanbul’da akraba ve tanıdıkları varsa kendilerinden yana tercih koymaları için dil döküyorlar. Bu çalışmanın İstanbul’daki bilinçli seçmeni pek etkilemeyeceğinden söz edilirken; “İstanbul’daki seçimin bu kadar önemsenmesi nedeni, hizmet aşkı değildir.. Ülkemizin önemli sorun ve halkımızın bir o kadar önemli beklentileri yokmuş gibi bir siyasi davranış sergilenmesi, düşündürücüdür…” diyenler olmaktadır.

İstanbul ilimiz, dünyanın en kadim illerinden biridir ve bu ilimizin güzelliğini dile getiren sayısız söylemler vardır. “Ey güzel İstanbul benim sevgili yarım, güzelliğin aksetmiş boğazın sularına…” şarkı sözleri, bu söylemlerden sadece bir tanesidir. Siyasiler için İstanbul’un bambaşka bir önem taşıdığı, 31 Mart yerel seçiminde çok daha iyi anlaşılmıştır sanırım. Bu kadim ilimizdeki dostlarımdan edindiğim bilgiye göre, seçmenler seçim meydanlarında söylenenlere, anketlere ve medyada yer alan köşe yazılarını dikkate almaksızın kendi hür vicdanlarını sorgulamak suretiyle bir tercihte bulunacaklardır.  31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yaşanan gelişmelerin uzun yıllar ülke gündeminde kalacağı muhakkaktır ve bu düşünceler içinde hayırlısı olsun diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN