• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

EYLÜL’ÜN SON GÜNLERİ!

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Suriye sınırında oluşturulacak Güvenli Bölge konusunda “Eylül ayı sonuna kadar bekleyeceğiz. İstediğimiz olmazsa, kendi başımızın çaresine bakacağız” demişti.

Artık, Eylül ayının son haftasındayız. ABD’de olan ve Birleşmiş Milletler toplantısına katılan Sayın Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile başbaşa bir görüşme gerçekleştiremedi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Trump’ın yaptığı konuşmayı dinledi. Trump’ta, Erdoğan’ın konuşmasını. Sonra, ABD Başkanının Devlet Başkanları şerefine verdiği yemeğe katıldı. İkili görüşme talebi ise pek kale alınmadı.

Birleşmiş Milletler (BM) 74’üncü Genel Kurul görüşmeleri için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Heyet Başkanları onuruna verdiği yemeğe katıldı. Yemekten fotoğraflar haber ajanslarına servis edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün, BM tarafından devlet liderlerine verilen ve ABD Başkanı Donald Trump’ın da bulunduğu öğle yemeğine Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin de katıldığını görünce yemeğe katılmadan salonu terk etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yılda da Sisi’nin bulunması nedeniyle yemek masasına oturmadan salondan çıkmıştı.

Yemek masasında Trump’ın yanı sıra BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da yer aldı.

Sayın Erdoğan’ın, ABD Başkanı Trump ile görüşüp görüşmemesi aslında hiçbir şey değiştirmeyecektir. ABD’nin hedefi bellidir. Türkiye-Suriye sınırında oluşturmak istediği bir güvenli bölge değil, YPG/PKK için alan açmaktır.

Bizim, Suriye topraklarında güvenli bölge aramak yerine, Suriye sınırı boyunca kendi topraklarımızda bir güvenli bölge oluşturmamız ve Suriye’de bulunan bütün yabancı güçlerin çekinmelerini istememiz en isabetli talep olur.

Suriye topraklarında güvenlik bölgesi kurmak istememiz, ABD’nin ve himayesindeki YPG/PKK’nin de Suriye topraklarında kalıcı olması sonucunu doğuracaktır.

Bunun için, Suriye’nin meşru hükümetiyle anlaşmamız en akılcı yoldur. Suriye’nin birlik ve beraberliğini savunmak Türkiye açısından gereklidir. Kendimiz için güvenli bölge isteyip, ABD’nin ve himayesindeki terör örgütlerinin ellerini güçlendirmeyelim.

Son söz olarak (BÜTÜN YABANCI GÜÇLER, SURİYE’DEN ÇEKİLSİN) diyelim ki, haklılığımız anlaşılsın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN