• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

EZANI ISLIKLAMAK!!!

Reklam
, 0 Yorum

8 Mart’ta Taksim’de yapılan eylemde ezanın ıslıklandığı ile ilgili haber büyük bir hızla yayıldı. Belli medya grubu, durumdan vazife çıkararak haberi manşetlerden verdi. Yine sosyal medyanın trolleri bu yalanı yaymak için ellerinden geleni artlarına koymadılar.

Öncelikle belirteyim ki, ezanı gerçekten ıslıklayanlar varsa namusuz, şerefsiz ve haysiyetsizdirler. Böyle bir şey yoksa bu yalanı uyduranlar şerefsiz, namusuz ve haysiyetsizdirler.

Mantıklı düşünmek lazım. Dünya Kadınlar Gününü kutlamak için bir araya gelmiş olan ve adlarına FEMİNİST denilen kadınlar, okunan ezanı neden ıslıklasınlar ki. Bunlar dinsiz, imansız bir güruh mu! Hem, durduk yerde büyük tepkiler uyandıracak böyle bir eyleme neden kalkışsınlar! Doğrusunu isterseniz, ben bu kadınların EZANI ISLIKLAMAK gibi terbiyesizce bir eylem sergileyeceklerine inanmıyorum! Açıklamalarında ifade ettikleri gibi önlerinde kurulan barikatları protesto için ıslık çalarlarken, ezan okunmuş, okunan ezanı bu sebeple belki duymamışlar bile.

Bir ara yine bir gösteride camide içki içildiği, bir MESTURE KADININ üzerine idrar yapıldığı iddiaları ortaya atılmış, bu iddiaların yalan olduğu ortaya çıkmıştı…

Dini hassasiyetleri kaşıyarak, toplumu kutuplaştırmak büyük vebaldir. Bir kimseye sürekli olarak (dinsizsin, imansızsın, ezana, Kur’ana saygın yok) dersen, dinden çıkmasına sebep olursunuz. Bu büyük bir vebaldir.

Ezanı ısladıkları iddia edilenler  Müslüman kadınlardır. Anneleri, babaları Müslüman’dır. Durduk yerde ve toplumun büyük ölçüde tepkisini çekeceklerini bile-bile ezanın okunmasını neden ıslıklasınlar…

Bakın bu iddiayı ortaya atan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık bile:

“Taksim’deki gösteride ezanı susturmak için ıslık çalındığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı, protestocuların ezanı değil, yolu kapatan polisi ıslık çalarak protesto ettiği belirlendi” diyerek özür dilemiş.

“Gösteriye katılan dernek temsilcileri de bu yönde açıklama yapıp ezana saygısızlık etmediklerini belirttiğine göre… Bugünkü yazımdaki ilgili bölümü çıkarıyor ve gerek hakkına girdiğim eylemcilerden, gerekse yanlış bilgi vererek yanılttığım okurlarımdan özür diliyorum” ifadelerini kullanmış.

Siyaset yapmak adına, insanları dinsiz, imansız, ezanı ıslıklayacak kadar karaktersiz göstermenin bu toplumu ayrıştırmaktan başka hiçbir yararı yoktur.

Okunan ezanı ıslıklayan şerefsizdir,  söylenenler yalan ise uyduranlar namusuzdur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN