• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

FUTBOL OKULU YARARLI OLUR

Reklam
, 0 Yorum

Bir zamanlar ikinci ligde yıllarca ilimizi tanıtan Siirt Spor’un içine düştüğü gönül dağlayıcı durumu çoğu hemşerim bildiğinden uzun-uzun anlatarak değerli okurlarımın kafasını şişirmek istemiyorum.

Birinci ligle buluştuktan ve sadece bir yıl bu ligde kaldıktan sonra düşüşe geçen ilimiz futboluna Özel İdaremizin sahip çıkması ve Valimiz Ali Fuat Atik’in de bu sahipliği gönülden desteklemesi, kabiliyetli gençlerin bizleri tekrardan 3. Lig ve diğer üst liglere çıkaracağı umudunu yeşertmiştir. Bunu belirtirken başka illerimizde olduğu gibi Siirt’li zenginlerin de bu beklentiye maddi destek sağlamaları gerektiğinin altını çizmek isterim.

Birkaç gün önce Siirt Özel İdaresi Spor Kulübü Spor Kompleksi inşaat çalışmalarını denetleyen Valimiz sayın Atik’in; “Siirt’te futbola ve sporun değişik branşlarına yoğun bir ilgi olduğunu biliyoruz. Buradan hareketle gençlerimiz için çok önemli bir altyapı çalışması yapıyoruz ..”derken altyapıyı güçlendirmek gayesiyle bir futbol okulu açmayı planladıklarını da ifade etmesi, sevindirici olmuştur.

Okullardaki çocuklarımızın çoğu, Beden Eğitimi derslerinin belirli gün ve saatleri dışında istedikleri spor branşı ile uğraşma şansından yoksundurlar ve başka illerimizde olduğu gibi ilimizde de bir futbol okulunun açılması, futbola heves duyan çok sayıdaki kabiliyeti futbol camiasına kazandırmış olacaktır. Spor dallarından en çok revaç göreni futboldur ve geçmiş yıllarda kabiliyetli futbolcularımız, YSE olarak bilinen kurumun desteği sayesinde uzun yıllar ikinci ligde Siirt’i büyük bir başarıyla temsil etmişlerdi. Daha sonraki yıllarda yaşadığımız futboldaki düşüş, takımın sahiplenilmemesi sonucudur.

Yıllar sonra lağvedilen YSE kurumunu devralan Özel İdaremizin futbolu sahiplenmesi ve bu sahipliği Valimiz sayın Ali Fuat Atik’in desteklemesinin futbolseverleri sevindirdiğini bir kere daha belirtirken, futbol okulu düşüncesi üzerinde ciddi şekilde durulmasını temenni ediyor ve zengin hemşerilerimizin takıma sahip çıkmaları gerektiğini de vurguluyorum.

Bu arada üzülerek belirtmek isterim ki takımımız Siirt Spor; çok güçlü bir dönemden geçtiğimiz süreçte tepetaklak düşüşe geçmiştir ve takıma sahip çıkması gerekenler kendilerinden bekleneni yapmadılar. “Ben Siirt’i seviyorum” demekle Siirtsever olunamayacağına da dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN