• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

GAMMAZA LANET!

Reklam
, 0 Yorum

Günümüzde ve özellikle ülkemizde insanların birbirlerini şikâyet etmeleri, bir başka ifadeyle GAMMAZLAMALARI adetten oldu! Herhangi bir sebeple, birine kafayı takanlar gammazlamak işine kılıf uydurmak konusunda geniş imkânlara sahip! Ortam, buna müsait! Birini sevmiyor musunuz,  (FETÖCÜ’dür), (Paralelci’dir), ya da (PKK’lıdır, IŞİD’ÇİDİR!) demeniz yeterli! Bir de İTİRAFÇI olursanız, karşınızdakinin çırasını yaktınız demektir.

Kur’an-ı Kerim’de açık bir hüküm vardır. Mealen: “Ey inananlar, sakının fazla şüphe etmekten, şüphe yok ki bazı zan ve şüpheler suçtur ve ayıplarınızı, gizli işleri arayıp gözetmeyin ve bir kısmınız, bir kısmınızın gıyabında kötülüğünü de söylemesin; biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? Tiksindiniz, değil mi? Ve çekinin Allah’tan, şüphe yok ki Allah, tövbeleri kabul eder, rahimdir” buyrulmaktadır.

Elde kesin kanıt olmadan, hele iftira mahiyetinde birilerini suçlamanın vebalinin ne kadar büyük olduğunu bizzat Hazret-i ALLAH (Celle Celelühü) bizlere bildirmiş ve zandan kaçınmamız konusunda ikazda bulunmuştur. Hal böyleyken, birilerinin direktifleriyle, birilerinin aleyhlerine iftiralarda bulunurcasına şikâyette bulunmak, hayatlarını karartmak ne kadar büyük günahtır, varın siz düşünününüz!

Özellikle kamu kesiminde son bin kaç yıldır böyle bir oyun oynanmaktadır. Birisinin ayağını kaydırmak isteyenlerin kılıfları hazır. (Cemaatçidir!), (PKK’lıdır!), (IŞİTÇİDİR), (DHKP C’LİDİR), (KCK’LIDIR!) dersin yeter!

Anlayacağınız, milletçe çok kötü bir alışkanlık edindik. Birbirimizi suçlarken, adeta dini, imanı bir köşeye bıraktık. Vicdanla değil, cüzdana konuşur duruma geldik! İşin acı yanı, bazı yetkililerin de, yalan olduğunu bile bile bu gibi iftiralara sahiplenmeleridir. Çünkü onların hesaplarına da öylesi geliyor!

Yüce ALLAH cümle kullarını KURU İFTİRALARDAN KORUSUN. ÂMİN!

ANEKDOT

Osmanlı döneminin mali yönden çok sıkışık olduğu bir zaman diliminde, vezirin biri, Maliye Nazırına giderek müjde(!) verir:

-Falanca tüccar öldü. Ardında büyük bir servet bıraktı. İki-üç yetim çocuğundan başka varisleri de yok. Malına el koyarsanız, devlet-i aliyeye rahat bir nefes aldırırsınız.

Maliye nazırı irticalen şöyle bir dörtlük okuyarak cevabını da vermiş olur:

MÜTEVEFFYA RAHMET,

MALINA, MÜLKÜNE BEREKET,

ÇOLUK ÇOCUĞUNA AFİYET

GAMMAZA LANET!

Biz de sözü, (bütün gammazlara lanet olsun) diyerek noktalıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN