• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

GARİBANLARA ŞEHİTLİK,  EKABİRE MEVKİ VE MAKAM!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye, şehitler veren ülke konumunu sürdürüyor. Kurtuluş savaşlarından çıktıktan sonra uzun bir süre rahatlayan ülkemizde, 1984’lü yıllarda Eruh ve Şemdinli baskınlarıyla başlayan terör hareketleri yeniden ŞEHİTLİK ve GAZİLİK KAVRAMINI GÜNDEME GETİRDİ.

Son 40 yıl içinde yaşanan terör olaylarında şehit düşenlerin, gazi olanların  kimliklerine bir bakınız. Yüzde 99’u hep garibanlardan oluşmaktadır.

Şehitlerin ve gazilerin garibanlardan oluşmasına karşılık, yandaşlara, candaşlara hep yüksek makamlar, mevkiler düşmektedir. Evet, işin gerçeği bu. GARİBANLARA ŞEHİTLİK, GAZİLİK,  EKABİRLERE MEVKİ VE MAKAM!

İşin gerçeği şu ki, Türkiye’de adalete güvenenlerin oranı yüzde 20’ler düzeyindedir ve yerlerde sürünen bir durum arzetmektedir. Şehitlerin arkasından ağıtlar yakıyoruz ama içten ve samimi değiliz. Şehitler için törenler düzenliyor, evlerine Şanlı Bayraklarımızı asıyoruz. O evleri televizyonlardan izlediğimiz zaman görüyoruz ki kerpiçten, topraktan evler. Ha döküldü, ha dökülecek. Annelerinin, babalarının, eşlerinin çocuklarının garibanlar oldukları kılıklarından, kıyafetlerinden belli. Ayaklarında lastik ayakkabılar var.

İşler, gerçekten Necip Fazılın dediği gibi yürüyor. Bir kula dokuz, dokuz kula bir pul verilmekte. Bu durumun düzeleceği yok gibi. “YA ALLAH, BİSMİLLAH, ALLAH-U EKBER” diyerek şehitleri teşiye ettikten sonra vatandaşlar olarak  dağılıyoruz. Şehitlerin anneleri, babaları, eşleri. Çocukları, aileleri ise ömür boyu acıyı içlerinde hissediyorlar.

Bakınız, 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için toplanmış bir para var. O para nerede bilinmiyor. Bankaya konulsa nemalanır, dolar olarak muhafaza edilmiş olsa katlanırdı. 15 Temmuz gazileri haklarını aramak isteyince coplanmış ve horlanmışlardır. Hani bunlar işin başında  VATAN KURTARAN ARSLANLAR hükmündeydiler. Ne oldu da, haklarını istedikleri için böylesine hor ve hakir görülmektedirler.

Evet, bu bir gerçektir ki, ŞEHİTLİK, GAZİLİK MAKAMLARI HEP GARİBANLARA DÜŞERKEN, YÜCE MAKAMLAR DA YANDAŞLARA VE CANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKİLMEKTEDİR.

Keşke, biraz samimi olabilseydik…

TAŞLAMALAR

YİNE CANIMIZ YANDI

ŞEHİT HABERLERİ VAR

TOPRAĞI VATAN YAPAN

ŞEHİTLER HER ZAMAN VAR

NE HİKMETSE ŞEHİTLİK

FAKİRLERE NASİP HEP

BU İŞTE BİR İŞ VARDIR

İŞİN BAŞI HASİP HEP

NASİP VARDIR ELBETTE

BİR DE HASİPLER VARDIR

BİLMELİSİN HASİPLER

İŞİ KOTARANLARDIR

NE HİKMETSE ŞEHİTLİK

ZENGİNLERİ SEVMİYOR

BUNDAN OLACAK BELLİ

FAKİR ŞEHİT OLUYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN