• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

YİNE PERVARİ

Reklam
, 0 Yorum

Bir hafta içerisinde aynı ilçeye ve hele-hele bu ilçe Pervari gibi şirin, insanı güzel bir ilçe olunca yazılarımızın konusu da doğal olarak buna ayrılmış oluyor.

Siirt 2. Kısa Film Festivali kapsamında ilimize gelen ve ardından bu güzel ilçemizi ziyaret eden sanatçılarla birlikte gerçekleştirdiğim ziyaretin ardından Barış Pınarı Harekâtına destek amacıyla düzenlenen kampanyada toplanan yardımların gönderilmesi nedeniyle düzenlenen törene katılmak üzere bir kez daha ziyaret etmek kısmet oldu.

Hani derler ya “her mevsimi güzel” diye. İşte bu cümle tam da Pervari’yi anlatıyor. Vahşi ve bir o  kadar da bakir bir doğanın içerisinde ilerleyerek ilçeye varıyorsunuz. Yalnız ilçeye yaklaşık 10 km. kala sizi ilimizin iki doğal gölünden biri olan Gölköy karşılıyor. Son yıllarda yağışların azalması nedeniyle bu güzelim gölümüz her ne kadar eski ihtişamından biraz uzak olsa da yine doğallığı ve arkasından uzanan heybetli dağları ile insanı büyülemeye yetiyor.

İlçenin hemen yakınında yapılan ve bölgemizin en büyük piknik alanlarından biri olan piknik alanını geçtikten sonra ilçeye varıyorsunuz. İlçe, dağların arasında sıkışmış dar bir alana yerleştirilmiş olsa da insanının gönlü geniş ve ufku açık.

Pervari insanının gönlü geniş, kendileriyle iletişime geçmekte zorlanmıyorsunuz. Hemen gönlünü ve hatta evinin, işyerinin kapılarını açıveriyorlar size. Bir kaç dakikalık zaman dilimi içerisinde kırk yıllık dost gibi kendinize yakın hissedersiniz. Dostluklarını, sıcaklıklarını ve sevecenliklerini hemen belli ediyorlar. Kısacası Pervari insanı gönülden-gönüle köprü kurmayı, gönüllerde müstesna bir yer edinmeyi çok iyi biliyor.

Pervari insanının ufku açık dedim. Geçen haftaki yazılarımda ülke çapında edebiyattan bankacılığa kadar birçok alanda başarılı olmuş Pervarililerden bahsetmiştim. Bu ziyaretimde böyle birini, Sezgin Sayın’ı tanıdım. Sezgin Sayın bir turizmci. Türkiye’nin turizmde kalbi olan Antalya’da 30 küsur yıldan bu yana turizm alanında uğraşıyor. Bu ildeki en önemli turizm acentelerinden birinin de sahibi.

Ancak turizmdeki başarısının ötesinde çok renkli bir kişiliğe sahip. Sanırım 50’lilere yaklaşan yaşı, rahmetli Barış Manço’nun saç stiline benzeyen saçları ve hafif kırlaşmış ince sakalı ile enerji dolu bir insan. Kendisini halen genç olarak tanımlayan Sayın’ın özelde Pervari, genelde ilimiz ve bölgemiz için önemli birçok projesi bulunuyor. Çok yönlü bir turizmci olarak ilçenin turizm potansiyeli hakkında gerçekçi tespitleri var.

Umarım en kısa zamanda bu projelerini hayata geçirebilme imkanına kavuşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN