• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

GÖZLER AFRİN’DE

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin Suriye sınırında terör tehdidiyle karşı karşıya kalmaması için yetkililerimizce yapılan talepler kulak bulmayınca, kahraman ordumuz, hükümetin talimatı doğrultusunda geçen Cumartesi günü saat 17.00’de başlattığı Afrin Operasyonu bugün beşinci gününe giriyor ve operasyonun başarıyla devam ettiğine yönelik açıklamalar, gözbebeğimiz Mehmetçikler için dua etmekte olan hemşerilerimizi sevindiriyor.

“Yurtta sulh, cihanda sulh” parolasına gönül verdiğimizden, savaşları ve çatışmaları arzu etmiyoruz ama bekamız için tehdit oluşturan bir durumla karşı karşıya kaldığımızda buna asla izin verilmemesi gerektiğini de biliyor ve bu nedenle, sınırlarımızda tehdit unsuru teşkile edecek terör gruplarının yuvalanmasına fırsat verilmemesi için Afrin Operasyonunun başlatılması meşru hak olarak görüyoruz.

Beklentilerimize kulak vermeyenler, bu meşruiyeti çok iyi biliyorlar. Eğer talep edilen “Güvenlik Bölgeleri” konusuna ABD sıcak bakıp bazı terör gruplarını  bizlere tercih etmeseydi, böyle bir operasyonu ABD ve diğer koalisyon güçleri ile birlikte yerine getirmiş olacaktık. Ne var ki, yıllardır “dost ve müttefik” diye ifade edilen bu ülke, geçmiş dönemlerde olduğu gibi olumsuz bir tavır sergilemede bir sakınca görmedi. Operasyon sonrasında ağız değiştiren ABD yetkililerinin hiçbir söylemine kamu oyumuzun güven duymadığını vurgulamak isterim.

Şimdi gözler bekamıza tehdit teşkil edecek teröre karşı önlem olarak start verilen Afrin operasyonuna çevrili ve kahraman Mehmetçiklerimizin bir an önce hedefe ulaşmaları için dua edenler, bölgemizde çatışmalara zemin hazırlayan güçlere de lanet yağdırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN