• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

GÖZLER SUUDİ’DE

Reklam
, 0 Yorum

Suudi Arabistan’da “Yolsuzluklarla Mücadele” bağlamında gerçekleştirilen operasyonlarda 11 prens ve 4 Bakanın yanı sıra, çok sayıda iş adamı, eski bakan ve TV kanalları yöneticilerinin de gözaltına alındığı haberleri nedeni ile gözler, zengin petrol kaynaklarına sahip bu ülkeye çevrilmiş bulunuyor.

Medyada yer alan haberlere göre gözaltılar; 81 yaşındaki Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz’in birkaç gün önce oluşturduğu belirtilen “Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu” nun  tespitleri ve Komisyon Başkanlığına atanan 32 yaşındaki Veliaht Prens Bin Salman’ın direktifleri doğrultusunda gerçekleştirilmiştir ve Suudi Arabistan’daki bu gelişmelerin ne tür olumsuzluklara neden olabileceğinden söz edilirken, krizin ülkemize yansıyıp-yansımayacağı noktasında da değerlendirmeler yapılmaktadır.

“Yolsuzluklarla Mücadele” adına Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen göz altıların birden bire bu ülkenin gündemine girmiş olmasının, hiç şüphesiz bazı nedenleri vardır. Aslında, iddia edildiği gibi gözaltına alınanlar yolsuzluklarda bulunmuşlarsa gereğince cezalandırılmalarını kimseler kınayamaz. Fakat, şimdiye kadar neden yolsuzluklar üzerine gidilmediği hususu da yabana atılamaz. İşte, böyle bir değerlendirmede bulunanlar da, 81 yaşındaki Suudi Kralının, yerine geçecek olan oğlunu güçlendirmek istediğini düşünmektedirler. Son zamanlarda bu ülkenin ABD’yle olan yakınlaşmasının bu hedeften kaynaklandığı da paylaşılan görüşlerden bir başkasını teşkil etmektedir. Dileriz, Suudi’deki kriz ülkemizi etkilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN