• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

GURBETTEKİ SİİRTLİLER; DERYA BÜYÜKKUŞOĞLU OXXO ÜRÜN YÖNETİMİ VE TASARIM DİREKTÖRÜ

Reklam
, 0 Yorum

Haber:Aydın SEVİNÇ
Röportaj:Ebru Kuyumcu

Gurbetteki başarılı Siirtliler bölümünde bugünkü konuğumuz hemşerimiz bayan Derya Büyükkuşoğlu..  

Bayan Büyükkuşoğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı, Siirtli hemşerilerimize gazeteniz Siirt sütunlarından aynen aktarıyoruz…

DERYA BÜYÜKKUŞOĞLU KİMDİR?

1977 yılında İstanbul da doğdum.. Babamın işi nedeniyle Ege ve Marmara bölgesinde çeşitli şehirlerde yaşadım. İlkokul çağında tekrar döndüğüm İstanbul’da okula başladım. 1999 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler bölümünden mezun oldum ve aynı sene hala çalışmakta olduğum Oxxo firmasında işe başladım. Çalışma hayatım boyunca bulunduğum firmada finanstan ihracata, satış bölümünden satın almaya kadar birçok çeşitli bölümlerde çalıştım ve halen aynı firmada ürün yönetimi ve tasarım direktörü olarak görev yapmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.. Eşim Ahmet Büyükkuşoğlu, borsa brokerlığı yapmakta olup, Ali Alp adında 13 yaşında bir oğlum var.

SEVGİLİ DERYA HANIM, AİLENİZİN SİİRTLİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ..

SİİRT SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Siirt benim için bizi birbirimize bağlayan sevgi dolu bir kültür.. Açıkçası çok fazla bulunma şansım olmamasına ve İstanbul’da doğmuş olmama rağmen her zaman nerelisin diye sorulan sorulara övünerek Siirt diye cevap vermişimdir. Aile bağları, dostluklar, yardımlaşma ve misafirperverlik o kadar üst seviyede ki, insan asla kendisini yalnız hissetmiyor. Biliyorsunuz ki ne zaman başınız sıkışırsa veya yardıma ihtiyacınız olursa bir telefonla etrafınız dolar taşar.. Bu çok güven verici bir duygu ve bizim memleketimizin de farkı. Doğu yemekleri özellikle de bizim memleketimizin yemekleri de bambaşka oluyor. En sevdiğim yemek türü perde pilav ve annem muhteşem yapar. Rahmetli canım anneannem de Siirt yemeklerinin ustasıydı, muhteşem bir eli vardı ve dokunduğu her şeyi ile yemeğe kattığı müthiş bir lezzet vardı, bu durum damak tadımızı da çok geliştirdi. Bu yüzden açıkçası mutlaka başka çok iyi yapanlarda vardır elbette ama ben Siirt yemeklerini ne zaman yersem anneannemin o büyülü lezzetini ararım. Annem de ondan el almıştır, yemekleri o kadar iyidir ki ve yedirmeyi o kadar sever ki, oldum olası benim ve kardeşlerimin tüm arkadaşları bizim eve gelmeye bayılırlar. Ben hem anne hem de baba tarafından Siirtliyim, yengelerim de bu konuda çok iyiler, o yüzden bir araya geldiğimizde hep damak çatlatan lezzetler tadarız.

DERYA HANIM İŞ HAYATINIZ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ? ARAŞTIRMA YAPARKEN ALMIŞ OLDUĞUMUZ BİLGİLER BAŞARILI BİR İŞ İNSANI OLDUĞUNUZ YÖNÜNDE BU KONU HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Ben çalışma hayatım boyunca firmada küçükten büyüğe birçok farklı iş yaptım ve farklı bölümlerde çalıştım.. Hatta neredeyse firma içerisinde çalışmadığım bölüm kalmadı diyebilirim.. Şu anda da tasarım ürün yönetimi ve ürün dağıtımı bölümlerini yaklaşık 25-30 kişilik kadrosuyla direktör olarak yönetiyorum. Yurtiçinde 32 yurtdışında 20 adet mağazamız ve farklı noktalarda da online sarışlarımız var.

OXXO’NUN SATIŞ MAĞAZALARINDA ÜRETİLEN GİYSİLERLE BİRLİKTE BAŞKA ALANLARDA DA FAALİYET GÖSTERİYOR MUSUNUZ?

Giyim dışında takı, çanta, ayakkabı, iç giyim, aksesuar vb. yani bir kadının ihtiyacı olan her parçayı koleksiyonumuzda bulabilirler.

MÜŞTERİ PORTFÖYÜNÜZ KAÇ YAŞ ARALIĞINDA OLUŞMAKTADIR VE NASIL BİR GİYİM TARZI OLUŞTURUYORSUNUZ?

Bizim hedef kitlemiz genç ve kendini zinde hisseden tüm kadınlar, daha çok günlük yaşamda kendilerini rahat hissedebilecekleri günlük türden ürünler satıyoruz ve tüm satış noktalarımızda markanın kimliğini koruyarak aynı paralellikte devam ediyoruz.

SAYIN BÜYÜKKUŞOĞLU BAŞARILARINIZIN

ARTARAK DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ

Bende şahsınıza, ekibinize ve Siirt Gazetesine bana bu fırsatı verip ata diyarındaki hemşerilerimle tanışmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.. Bugünden itibaren yurtiçindeki ve yurtdışındaki mağazalarımızı ziyaret eden saygıdeğer Siirtli hemşerilerimiz, gidecekleri mağazalarımıza selamlarımı ileterek gönüllerince rahat bir şekilde alışveriş yapabilirler ve biz bu durumdan gerçekten çok mutlu olacağız. Selam ve Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN