• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

GURBETTEKİ SİİRTLİLER; MÜZİSYEN/SANATÇI MUSTAFA SEZGİN

Reklam
, 0 Yorum

Haber:Aydın SEVİNÇ

Röportaj:Ebru Kuyumcu

Gurbetteki başarılı Siirtliler bölümünde bugünkü konuğumuz sahne sanatçısı ve müzisyen hemşerimiz Mustafa Sezgin..  

Sayın Sezgin ile soru/cevap şeklinde gerçekleştirdiğimiz röportajımızı, Siirtli hemşerilerimize gazeteniz Siirt sütunlarından aynen aktarıyoruz…

SAYIN SEZGİN, ÖNCELİKLE BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

1988 Siirt/Kurtalan doğumluyum.. İlkokulu Kurtalan’da okuduktan sonra Kocaeli Gölcük’e yerleştik.. Ortaokulu Kocaeli Gölcük’te okudum ve Gölcük depremi yaşanana kadar orada kaldım.. Depremin ardından İstanbul’a göçtük ve bu meyanda sesimin çok güzel olduğunu söyleyen öğretmen ve arkadaşlarımın da desteğiyle kendime olan güvenim artınca Gölcük’te düğün salonu ve cafelerde şarkı söylemeye başladım.. İstanbul’a geldikten sonra da sanata olan merakım devam etti ve bu arada konservatuara ailem müsaade etmedi.. Bizden şarkıcı ya da türkücü olmaz dediler ama ben yine de sanat hayatıma devam ettim.. Bu meyanda çalışmalarıma gazino ve düğün salonlarında devam ettim.. Çalışmalarım sırasında tanıştığım müzisyen ve koro şefi Şükrü Uğurluel ile tanıştım ve onun eğitim önderliğinde 2010 yılında ilk albümüm olan “NEDEN” isimli bir albüm çıkardık.. Çeşitli sahne çalışmalarım başladı ve 2011 yılı sonlarında 2. Albüküm olan “GİDEN GİDER” isimli albümü çıkardık.. Bu albüm çalışmaları sırasında öğrendim ki müzik piyasasında düzen başka türlü çalışıyor ve bende kendimce bir takım projeler geliştirip arkadaşlarıma sundum ve bu projelerim çok beğenildi

BİZE PROJELERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ? 

benim kafamdaki proje bu sektördeki genç arkadaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi adına bir proje.. Bu proje üzerindeki amacımız bir müzik akademisi kurmaktır.. Allah’a şükür bu projemizi gerçekleştiriyoruz ve bunun için Bakırköy’de 1000 metrekarelik bir alan içerisinde kendine ait yapımları ve üretim dağıtımı olan; yani şöyle bir ses sanatçısı bize geldiğinde A’dan Z’ye bütün çalışmalarının tamamını yapabildiği ve en sonunda bütün dünya dijitallerine bunu dağıtabildiğimiz dijital ve bütün reklam çalışmalarını da bizim yapabildiğimiz menajerlik ve basın danışmanlığı aranje hizmeti, bestesi, kurumsal kimlik çalışmaları ve sitesi olmak üzere aklınıza gelebilecek bütün çalışmaları bunun da ötesinde müzik piyasası için şu an da çok kıymetli ve çok önemli olan 2 tane yazılım sitesi var olan, sektörü dijitalde çok ileriye taşıyacak bir yazılımımız var.. Bu yazılımı ben geliştirdim ve projeyi üretirken bu proje bittiğinde belki de müzik piyasasının büyük bir bölümü bizimle çalışmak isteyeceklerdir.  Çünkü bu akademinin içerisinde hem hoca-müzisyen ve aranjörlerimiz var hem de onlarla birlikte klip çalışmaları yapacak yönetmenlerimiz.. Bunlarla birlikte imaj makerimiz bunun yanında ekran önünde ve öncesinde sanatçılarımızı yönlendirebilecek yaşam koçları hocalarımız olacaktır..

YANİ SAYIN SEZGİN, SİZE GELEN VE IŞIK GÖRDÜĞÜNÜZ SANATÇI ADAYLARINI A’DAN Z’YE HAZIRLIYCAĞIZ MI DİYORSUNUZ?

Evet.. Sizinde belirttiğiniz üzere biz bir sanatçı adayını akademimizde tüm eğitimlerini A’dan Z’ye vererek elimizden geldiğince sahne ve müzik dünyasına hazırlayacağız.. Gerisi onların çalışmasına kalmış bir şey..

Sayın Sezgin biz de bu güzel projenizin başarılarla dolu bir çizgi içerisinde, sanat dolu olmasını temenni ediyoruz..

Bu güzel temennileriniz için asıl ben teşekkür ediyorum.. Sevgili Aydın Sevinç ağabeyime ve röportajı benimle gerçekleştiren siz Ebru Kuyumcu hanımefendi ve sesimizi ilimize duyuran Siirt Gazetesine çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN