• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

GÜRES CADDESİ ACİL BİR KONU

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’in aynası olan Güres Caddesinde belediyemiz tarafından bir çalışma başlatıldı. Tamamlanan  çalışma ile caddenin zemininde  yerinden oynayan, kırılan kaplamaların yerine yeni kaplamalar yerleştirildi.

Acil bir konu olduğundan bu çalışma için belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz.. Ancak herkesin beklentisi yeni baştan ele alınmasıdır. Cadde sil baştan ele  alınmalı ve çizilecek projeye uygun olarak yeniden inşa edilmelidir. Çünkü cadde bu haliyle bir ayağı çukurda olan ve  adeta ölümünü bekleyen 100 yaşındaki bir insana benziyor. Böyle bir insana siz ne yaparsanız yapın gençleştiremez ve daha dinç bir hale getiremezsiniz. Dolayısıyla harcadığınız emekler boşa gitmiş olur.

Sayın valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’da  Kanal 56 TV’de katıldığı programda yaptığı açıklamada  caddenin yeniden ele alınması yönündeki görüşlere katıldığını belirterek, ilk etapta ortada bir ucube gibi duran büfelerin yıktırılması  için işletmecilerine tebligat gönderildiğini belirtmişti. Yine sayın valimizin verdiği bilgiye göre bu işletmecilere büfeleri boşaltmaları için belirli bir süre tanındı. İşin doğrusu bu süre ne zaman sona erecek? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor ve bu büfeler ne zaman yıktırılacak?

Çünkü büfeler gerçekten bir görüntü kirliliği oluşturuyor ve yayaların yürüme alanlarını daraltıyorlar. Özellikle pandemi’nin gündemde olduğu bugünlerde büfelere bir an önce el atılmalı. Sürenin bitiminde hemen yıkıma geçilmeli ve yayaların yürüyebileceği alanlar genişletilmeli.

Bütün bunlar yapılırken de caddenin yeni projesi hazırlanmalıdır.. Hatta mümkünse birden çok alternatif proje hazırlanarak kamuoyuna sunulmalı ve gelecek öneriler doğrultusunda son şekli verilmelidir.

Bunu da Valimiz ve Belediye Başkanvekilimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun en kısa zamanda gerçekleştireceğine inanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN