• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

HADİ GÖZÜNÜZ AYDIN!

Reklam
, 0 Yorum

Kış mevsimine doğru yol alırken, peş peşe yapılan zamlar sonucu ısınmanın bedelinde yüksek bir artış meydana geleceği gerçeği ile karşı karşıya kalındı. Birkaç ay önce doğalgaz fiyatlarında %10 indirime gidileceğine yönelik müjdenin mürekkebi kurumadan kısa bir zaman dilimi içinde %32 oranında zam gerçekleştirildi ve söz konusu zam, halkımızı hem düşündürdü, hem üzdü.

Isınma ihtiyacı, kış mevsiminin en önemli kalemidir ve doğalgaz fiyatlarındaki zamların, değişen petrol fiyatlarından kaynaklandığı belirtiliyor ama, petrol fiyatlarında küçümsenmeyecek oranda düşüş meydana geldiği dönemlerde bir indirme gidildiği görülmemiştir ve vatandaşlar bunun farkındadır. Şayet, petrol fiyatları düştüğünde doğalgaz fiyatında indirim yapılsaydı, petrol fiyatları yükseldiğinde zam görmesi de normal bir durum olarak görülecekti.

Bazı medya haberlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in “doğalgaz fiyatlarında kısa vadede herhangi bir değişiklik olmayacak…” açıklamasına da yer verdiğini gözlemleyince, bunun halkımıza sanki bir müjdeymiş gibi aktarılmak istendiğine hükmettim. Açıklamanın içeriğine bakıldığında; kısa vadede ifadesi, daha sonra zam yapılabileceği anlamını taşıdığı anlaşılıyor ve bu nedenle bunun halkımıza adeta bir MÜJDE olarak aktarılmak istenmesinden rahatsızlık duydum.

Vatandaşlarımızın yeni zamları kaldıracak güçleri kalmadığına dikkat çekmesi gerekenlerin, üstlenmiş oldukları asli görevlerini yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizmek isterim. İğneden ipliğe kadar her şey zam görmüşken gelirinde artış olmayan insanlarımızın durumlarını göz önünde bulundurmak, evvel emirde basının görevidir ve bu görev konusunda kaçınılmazlık arz eden duyarlılığın gösterilmemesi çok üzücüdür derken, kıza vadede doğalgaz’a zam gelmeyeceği açıklaması nedeniyle vatandaşlarımıza hadi gözünüz aydın!.. diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN