• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

(HAKSIZLIĞA KARŞI SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR!)

Reklam
, 0 Yorum

Milli Mücadelenin kahramanlarından Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı Merhum İsmet Paşa’nın (İNÖNÜ) meşhur bir söylemi vardır: 

“Bir memlekette, namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur”  buyurmaktadır.

Merhum İnönü’nün bu sözü nedense bana günümüzü anımsatmaktadır. Hani (Taşların bağlanıp, köpeklerin salınması) şeklinde bir deyimimiz var ya! Bu iki deyimi harmanladığımızda görünen köye kılavuz istemez. Namuslular bir şekilde korkutulup, sindirilmişlerdir. Yani taşların bağlanması misali bağlanmışlardır. Kimi iş derdine, kimi aş derdine düşürülmüş, kimi İFTİRAYA uğramak, damga yemek korkusuyla, susturulmuş, sindirilmiş, köşesine çekilmiştir.

Namuslular susturulunca, haliyle meydanlar da namussuzlara, bir başka ifadeyle köpeklere kalmış olmaktadır. Oysa (haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır) anlamına gelen bir hâdis-i şerif vardır. (Susma, sustukça sıra sana gelecek) şeklinde yaygınlaşan bir de sloganımız bulunmaktadır. Dilsiz şeytan durumuna düşmemek için namusluların konuşmaları, hem de çok açık ve net bir tavır alarak namussuzlarla mücadele etmeleri şarttır.

Peki, namussuzluk olarak nitelendirilebilecek işler nelerdir. Rüşvet, zimmet, irtikap, vurgun, talan, ihaleye fesat karıştırmak, (Devletin malı deniz, yemeyen domuz) anlayışına sahip olmak.

Aç bir insanın ekmek çalması namussuzluk değildir. Onun aç kalmasına yol açacak politikalar üretmek namussuzluktur! Namussuzluk insanları senden-benden diye ayırmak, birilerinin haklarını yerken, birilerini kayırmaktır,  Namussuzluk. KPSS’de 80-90 puan alanları, mülakat denilen sistemle eleyerek, 55-60 puan alanları işe almaktır.

Namussuzluk, işi ehline değil, yandaşlara, candaşlara vermektir. On liraya olacak işi yüz liraya mal etmektir.

Namussuzluk yolları çok çeşitlidir. Sıralarsak, sayfalara sığmaz. İyisi mi son sözümüzü söyleyelim.

Namuslular silkelenip (bana neci) olmaktan kurtulurlarsa, inanın ki, namussuzların ipini çekmek çok kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN