• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

HALKIMIZIN, MEDYA VE MUHALEFET TEPKİSİ   

Reklam
, 0 Yorum

“Fırat’ın Doğusu” yanı sıra halkımızın en önemli gündem maddesini, ardı/arkası kesilmeyen zamlar teşkil ediyor. Elektrik, Doğalgaz ve Petrol ürünlerinden sonra; otoyol, köprü geçişleri, tren ve posta ücretlerine yapıldığı aydınlığa kavuşan zamların, satın alma gücünü her geçen gün biraz daha yitiren vatandaşlarımızın tepkisini tırmandırdığı gözlemleniyor.

Zamlar konusunda nabızlarını tutmaya çalıştığım bazı hemşerilerimin benzer sözlerle dile getirdikleri tepkilerini; “Sürekli olarak yapılan zamlar yaşam koşullarımızı daha da zorlaştırdı ve bu konuda çekilmekte olan sıkıntıyı ne muhalefet partileri, ne de medyamız gereğince dile getirmiyor. Halkı sıkıntıya sokmak yerine birçok alanda tasarrufa gidilmek suretiyle aşırı zamlar önlenebilir ve bu beklentiyi umursamayanlar, ekonomik alandaki olumsuzluğun faturasını yine bizlere kesmeyi sürdürüyorlar. Muhalefet, her konuda iktidar kadar sorumludur ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmesi gerekir. Siz medya mensupları da kusura bakmayın ama, asli göreviniz olan milletin sesi, gözü ve kulağı olma görevini ses verecek şekilde yerine getirmiyorsunuz. Zamların devamını önlemek için her alandaki savurganlıkları önleme noktasının önemsenmesi gerektiği noktasına; medya olsun, muhalefet olsun önem vermeli ve halkımızın yeni zamları taşıyacak güçleri kalmadığına ısrarla dikkat çekmelidir…” diye özetleyebilirim.

Gerçekten de halkımızın büyük bir kesimi hayat pahalılığı yüzünden büyük sıkıntı içine düşmüştür ve bu sıkıntının eşit şartlarda göğüslenmesini sağlayacak önlemlere ihtiyaç vardır. Halkımızın refah ve huzurunu tesis etmek de, ülke yönetiminde söz sahibi olanların asli görevidir ve kimse bu görüşün aksini iddia edemez.

Yurttaşlarımızın enflasyon oranları açıklamasına da tepki gösterdiklerinin altını çizerken, nabızlarını tutmaya çalıştığım hemşerilerimin tepkilerine tercüman olarak medya ve muhalefetin zam konusu üzerinde ciddiyetle durmaları gerektiğine önemle dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN