• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

HALKIN İRADESİYLE, YÜCE MAKAMLARA ULAŞANLAR

Reklam
, 0 Yorum

Ülke yönetiminde söz sahibi olanlar, benimsenmeyen seçim sistemine rağmen sonuçta yine halkımızın iradesiyle yüce makamların sahibi olabiliyorlar ve üzülerek belirtmek isterim ki, seçim meydanlarında verilen vaatlerin arkasında durmadıkları için onları makamlarına taşıyan velinimetlerinin sorun ve beklentilerine gereken çözümleri  üretmiyor, ele alınan çözümlerin de kısa zamanda sonuçlanmasını hedeflemiyorlar.

Önümüzdeki Pazar günü mahalli seçimler için sandık başına giderek yerel yönetimlere aday gösterilen zevatlar için tercihte bulunacağız ve yukarıda da belirttiğim gibi her ne kadar seçim sistemi benimsenmiyorsa da seçmen vatandaşlarımız, uygun mütalaa ettikleri adaylara oylarını kullanarak vatandaşlık görevini ifa etmiş olacaklardır. Bir kere daha memnuniyetle belirteyim ki, seçim çalışmaları Siirt’te centilmence bir hava içinde geçiyor ve seçmeni kazanmaya çalışan adaylar, Pazar gününü heyecanla beklemektedirler.

Yerel seçimler, hizmetler açısından büyük önem taşımaktadır ve bu nedenle seçmen vatandaşlar, sandık başına gittiklerinde, “Kimin daha iyi hizmet verebileceğinin” muhasebesi içinde tercihlerini yaparak vatandaşlık görevini yerine getireceklerdir.  Son zamanlarda sandık başına gitmek istemeyen kararsız seçmenler olduğundan söz ediliyorsa da nabızlarını tutmaya çalıştığım hemşerilerimin yanıtlarından; öyle bir görüş var idiyse de bundan vazgeçildiği sonucuna vardım. Yani başka bir ifade ile; seçime iştirak oranı, yüksek tecelli edecek görünüyor.

Ülkemizde çözüm bekleyen önemli sorunlar ve bir o kadar da beklenti vardır. Halkın iradesiyle, yüce makamlara ulaşanların şunu artık çok iyi bilmeleri gerekir ki, seçim meydanlarında vaat edilenlerin arkasında durmama gafleti içine girenler, günü geldiğinde talep ettikleri yüce makamlara ulaşma şansını kaybedeceklerdir. Çözüm bekleyen sorun ve beklentilerin önemine göre değerlendirilerek hangilerine öncelik tanınması gerektiği noktasında azami duyarlılığı göstermenin kaçınılmazlık arz ettiğinin bilinmesinde yarar olacağına da dikkat çekiyor ve bu bağlamda insanca yaşam koşullarını iyileştirme beklentisinin çok büyük önem taşıdığını, halkımızın yaygın söylemleri doğrultusunda vurgulayarak mesleki görevimi yerine getiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN