• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

HAMSİ FESTİVALİNİN ARDINDAN

Reklam
, 0 Yorum

İlimizde gerçekleştirilen “Hamsi Festivali” nedeniyle değişik bir gün yaşandı.  Köylüsü, kentlisi, yaşlısı ve genci binlerce vatandaş, birkaç saat boyunca horon ile halayın, hamsi ile fıstığın kardeşliğine tanıklık etti. Kendisi de coştu; zaman kendisini halk oyunları gösterilerine ayak uydururken, zaman zaman okunan Trabzon ve Siirt yöresine ait türkülere eşlik ederken buldu.

İlçe Halk Eğitim Merkezlerimizce açılan kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünleri görme imkanı buldular. Eruh Kaymakamlığı standında artık günümüzde unutulmaya yüz tutmuşken bu ilçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün kaymakam Murtaza Dayanç’ın desteği ile küllerinden yeniden doğmaya başlayan şal-şepik kumaşını yakından tanıma imkanı buldular. Aynı şekilde Siirt Fıstık Entegre A.Ş.’de işlenmiş fıstıkların doyumsuz tadını tatma imkanını elde ettiler.

Aslında burada çalıp oynamaktan ya da hamsi yemekten öte bir mesaj verildi. Biz biriz, beraberiz, Karadenizli de olsak,  Güneydoğulu da olsak, biz kardeşiz mesajı verildi. Bana göre en önemli kazanım bu mesajda ve bu mesaj tam anlamıyla yerini buldu. Bu nedenle etkinlik çok başarılı geçti. Bu nedenle emeği geçen Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi ile bu güzel etkinlikte emeği geçen isimsiz kahramanları kutluyorum.

Özetle etkinlik şahane, emeği geçen herkesi tekrar -tekrar yürekten kutluyorum. Darısı diğer benzer etkinliklere ve en kısa zamanda Trabzon’da gerçekleştirilecek fıstık festivaline…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN