• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

HAŞERELERLE, ZAMANINDA MÜCADELE EDİLMELİDİR!.

Reklam
, 0 Yorum

Özellikle Kış mevsimi sonrasında varlıklarını hissettiren haşerelere karşı zamanında mücadele edilmeli ki halkımız bu konuda bir sıkıntı çekmek durumunda kalmasın.

Belediye hizmetlerinde; altyapı, kentsel dönüşüm, yeşil alan ve park yapımı, sosyal yardımlar, iş olanakları sağlayacak girişimler, şehrin temizliği, gençlere spor eğitimleri öncelik taşıyan hizmetlerdir ve bu hizmetlerin yanı sıra sayısız hizmet beklentileri olup bunlardan biri de haşerelerle mücadeledir.

Dün bazı hemşerilerim haşerelerin şimdiden varlıklarını göstermeye başladıklarını belirterek bu konuda ilgililerin dikkatini çekmemiz temennisinde bulundular ve ben de bu temenniyi aktarmayı görev addettim. Gerçi, ilk Belediye Meclisi toplantısını gerçekleştirdiğini öğrendiğim yeni Belediye yönetimi belki de çalışma programını henüz netleştirmiş değil ama, Mart ayından itibaren Kış mevsiminin başlangıcına kadar aktif oldukları söylenen haşerelerin yaygınlaşmasına fırsat verilmemesi için halkımızın dile getirdiği bu beklentiye vaziyet etmesinde isabet olacaktır.

Yeryüzünde binlerce çeşidi bulunduğu belirtilen haşereler ile böcek türlerinden isimleri bilinmeyenler çoktur ve haşerelerle böceklerin insan sağlığı yanı sıra, bitkilere ve hayvanlara da zarar tevlit ettikleri bilinen bir gerçektir. Zehirlenmelere, cilt hastalıklarına, kimi zaman akrep ve yılan sokumu ile ölümlere sebebiyet veren haşere ve böceklerin üremelerine meydan vermemek için gerekli mücadelede zamanlama çok önemlidir ve bir an önce ilaçlama yapılmadığı taktirde, sıcakların bastırmasıyla birlikte kara sinek, kene, sivrisinek ve benzer haşerelerin verdiği sıkıntı ile karşı karşıya kalacağız.

Böcek ilaçlama yöntemlerinin göz önünde bulundurularak haşerelerin üremelerine meydan vermemek için Belediyemizin şimdiden ilaçlama çalışması başlatmasına yönelik beklentiyi dile getiriyor ve bir gecikmeye meydan verilmemesinin isabetli karşılanacağını vurguluyorum. Unutulmamalı ki, her konudaki olumsuzlukların zamanında ele alınmaması, arzulanmayan sonuçlara yol açar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN