• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

HAYALİN GERÇEKLEŞMESİ  1. TIP ZİRVESİ

Reklam
, 0 Yorum

Bir insan için en güzel ve mutluluk verici durum herhalde hayal ettiği şeylerin gerçekleşmesidir. Hele ki bu hayal ettiği şey, birazda Kaf Dağının arkasındaymış gibi uzakta görünüyor ise. İşte üniversite ve özellikle tıp fakültesi konusu böyle bir konu.

Daha öncede belirttim; çok değil 15 yıl önce biri bize ilimizde bir üniversite kurulacak deseydi inanmazdık. Hele-hele bir tıp fakültesi kurulacak ve bu fakülte daha bir yılını dahi doldurmadan böylesine önemli bir etkinliğe imza atacak denilseydi, neredeyse söyleyen insanın ya akıl sağlığından şüphe eder ya da bizimle alay ediyor diye düşünürdük. Ama insanın hayalleri gerçekleşiyor işte. İl olarak bizde üniversite ve tıp fakültesi hayalimize kavuştuk.

Bu girişten sonra zirveye gelecek olursak; her şeyden önce şunu belirteyim, zirve çok mükemmel geçti. Davetliler seçkin ve hemen-hemen toplumun her kesiminden vatandaşı görmek mümkündü. Konuşmalar özlü ve yararlı mesajlarla doluydu. Tıp Fakültesinin kuruluşuna ilişkin olarak verilen bilgiler çok sevindiriciydi. Yine zirvede yapılan konuşmalarda bürokrat ve siyasetçi kesiminin bundan sonrada tıp fakültesi konusunda her türlü desteği verecekleri yönündeki beyanları da umut vericiydi.

Her şey, en ince detayına kadar düşünülmüştü. Sanırım tek olumsuz yön zamanlamaydı. 14 Mart Tıp Bayramına denk getirilmesi istenmişti. Ancak, korkarım böylesine güzel bir zirve içinde yaşadığımız seçim atmosferi olmasaydı, inanıyorum ki ülke genelinde çok daha  fazla yankı bulacaktı.

Zirve ile ilgili olarak söylenecek çok şeyler var. Bunları ileride ele almaya devam edeceğimizi belirtelim ve Siirt’in bu zirveyi sahiplendiğini ekleyelim. Bana göre en önemli nokta budur. Siirt Tıp Fakültesini ve zirveyi sahiplenmiş durumda. Halkın sahiplendiği her şeyin başarıya mahkum olduğunu da unutmayalım.

Bunda da en büyük katkı, dekan Prof. Dr. Vefik Arıca’nın bizden biri olması ve halktan biri gibi bir yaşam tarzına sahip olmasıdır. Çok kısa bir sürede yıllardan beri ayrı kaldığı bu topraklara ve bu insanlara ısındı. Ona bu imkanları veren Rektör Prof. Dr. Murat Erman’ı ve hem Tıp Fakültesi hem de zirve ile ilgili konularda destek veren Vali Ali Fuat Atik’i de unutmamak gerekiyor.

Güzel bir zirveyi geride bıraktık. Darısı böylesine güzel diğer etkinliklere diyerek zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN