• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

HAZRET-İ ALİ ÜZERİNDEN POLİTİKA YAPMAK!

Reklam
, 0 Yorum

11 Aralık 2018 günü başlayan 2018 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor. Bütçe görüşmelerini Televizyonda yapılan naklen yayınlardan izleyenler görmüş olacaklar ki, iktidarla, muhalefet partileri arasında zaman-zaman HAZRET-İ ALİ (Kerremallahu Vechehü) üzerinden  kavgalar yaşanmaktadır. TBMM’inde Alevi kökenli milletvekilleri de bulunmaktadır. Bu milletvekilleri haliyle CEM EVLERİ konularını gündeme taşıyarak, Diyanet İşleri Başkanlığının konuyla ilgili yaklaşımını tenkit edici konuşmalar yapmaktadırlar.

Bir AKP’li milletvekilinin (Alevilik Hazret-i Ali’yi sevmek ise ben Alevilerin ileri geleniyim) şeklindeki ifadesi, Alevi kökenli milletvekillerini kızdırdı. Millet Meclisinde bulunan siyasi partilerden Alevi kökenli milletvekilleri sadece CHP ve HDP’de var. AKP’nin, Türkiye genelinde 15 milyon kadar nüfusu olduğu tahmin edilen Alevilere partisinde yer vermemesi bizce büyük bir eksikliktir. Bir siyasi partinin, Türkiye’nin her kesimini kucaklaması gerekir, kanaatindeyiz. AKP’de Alevi milletvekili yok ama Kürt kökenli milletvekili çok!

Doğrusunu isterseniz, İslam aleminin en önemli isimlerinden HAZRET-İ ALİ’NİN (Keremmallahu vechehü) TBMM’inde siyaset konusu yapılması hiç de hoş bir durum değildir. İslam Dininin yüksek değerlerinin siyasete alet edilmesine karşıyız ve karşı olmaya devam edeceğiz. İstismarı yapan hangi siyasi parti olursa olsun, hiç fark etmez!

ANEKDOT

Yahudi kökenli Şalom, öleceğinden kısa bir süre önce din değiştirmiş ve Hıristiyan olmuştu. Öldüğünde cenazesine  gelen dostu Yasef başucunda durarak söylendi:

-Ah Şalom, vah Şalom Musa’yı darılttın, İsa ile arayı yapamadan göçtün gittin. Ne Musa, ne de İsa sana sahip çıkmasalar orada halin ne olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN