• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

HDP ADAYLARI PROJELERİNİ TANITTILAR

Reklam
, 0 Yorum

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Siirt Belediye Başkanlığına aday olan  Berivan Helen Işık ve eş başkan Resul Kaçar hazırladıkları projeleri tanıttılar.

Barden Otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına partili milletvekilleri ve yöneticiler bazı sivil toplum kuruluş  temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Serdar Batur, halen cezaevinde bulunan eski belediye başkanı Tuncer Bakırhan ile geçtiğimiz günlerde  Şanlıurfa’da tutuklanan Selim Sadak’a selam gönderdi.

Tuncer Bakırhan döneminde eş başkanlık görevini yürüten Belkıza Beştaş Epözdemir’e de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Batur, 19 Mart günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında büyük Siirt mitingini gerçekleştireceklerini söyledi.

Projelerini tanıtan adaylar Işık ve Kaçar kayyum döneminde Siirt’te yeşilliklerin azaldığını ve betonlaşmanın arttığını iddia ederek, kendilerinin göreve getirilmeleri halinde bu duruma bir son vereceklerini belirttiler.

Işık ve Kaçar daha sonra projelerinin tanıtımını yaptılar. Planladıkları projeler arasında şehir giriş kapılarının yapılması, yeni istihdam alanlarının oluşturulması, yeni park ve mesire alanları yapımı ile yeni mezarlıklar oluşturma gibi projeler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN