• Dolar Alış 7.6503TL
  • Dolar Satış 7.6198TL
  • Euro Alış 8.9849TL
  • Euro Satış 8.9490TL
Reklam
Reklam

HDP, SİİRT OLAĞAN 2. KONGRESİNİ YAPTI

Reklam
, 0 Yorum

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Olağan 2. İl Kongresi Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Milletvekilliği düşürülen Siirt eski Milletvekili Besime Konca ve partililerin katılımıyla Fatih Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirilen kongrenin sonucunda HDP Siirt İl Başkanlığına Sıddık Taş seçilirken, partinin asil üyeliklerine Necibe İlhan, Ayşe Ekinci, Hayrettin Şen, Mehmet Sedik Evin, Zeki Çelepkolu, Lokman Yıldız, Ömer İnan, Kamuran Kalkan, Hacı Aydan, Yusuf Kaplan ve Kerem Keşli, yedek üyeliklere ise Mehmet Kaysı, Meliha Örenç, Nedim Deli, Feyzi Cengiz, Hamit Enüştekin, İbrahim Kılıçarslan ve Felek Pekek seçildi.

Partinin Disiplin Kurulu asil üyeliklerine Memet Beşir Taylan, Emine Aşkara ve Nusrettin Demir getirilirken, yedek üyeliklere ise Resul Arslan ve Süleyman Baba getirildi. Üst Kurul Delege Listesi ise Abdullah Çetin, Necibe İlhan, Sıdık Taş, Aslihan Çaprak, Gürü Toprak, Emine Şen, Cengiz Bingöl ve Necati Erdem’den oluşturuldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN