• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

HDP, SİİRT VE KURTALAN MİTİNGLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Reklam
, 0 Yorum

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) 31 Mart yerel seçimleri öncesi Siirt ve Kurtalan mitinglerini gerçekleştirdi.
Temelli, İlimiz ve Kurtalan ilçemizde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada; “Yine soruşturma açıldı bana. Savcılar talimatla harekete geçiyorlar, sadece bana değil bütün HDP’lilere” aynı şekilde dedi.
Temelli, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının, kendisi hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturma başlatmasına tepki göstererek terör örgütü propagandası yapmadığını savundu ve şöyle dedi: “Bu ülkede adaletsizlik, hukuksuzluk her geçen gün artıyor, her yere yayılıyor. Bu ülkede hukuksuzluğa, adaletsizliğe son verme zamanı gelmiştir. Yine soruşturma açıldı bana. Savcılar talimatla harekete geçiyor, sadece bana değil bütün HDP’lilere. Nerede HDP’li görseler ya gözaltına alıyorlar ya da soruşturma açıyorlar. Sabah akşam talimatla soruşturma açıyorlar ve biz HDP’nin sesini her yerde yükseltmeye devam edeceğiz dedi.”
Temelli, yüzlerce yıldır bu topraklarda Türk’ü ve Kürt’üyle 72 millet bir arada yaşadıklarını belirterek, kentleri var ettiklerini, yaşam ve geleceği hep birlikte ördüklerini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu zamana kadar böyle geldik, böyle de devam edeceğiz. Kayyum olmayan yerlerde de Kurtalan’da da iktidara geleceğiz. Siirt’te Muş’ta, Bingöl’de, Kars’ta iktidara geleceğiz. Hep birlikte kentimizi yöneteceğiz. Tek başımıza iktidara gelemediğimiz yerlerde de anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımızla demokrasi güçlerini iktidara taşıyacağız dedi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN