• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

HELİKOPTER KAZAZINDA ŞEHİT OLAN 17 MEHMETÇİK, DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

Reklam
, 0 Yorum

Siirt’te Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde düzenlenen törenlerin ardından, 10 Kasım 2012 tarihinde meydana gelen elim Helikopter kazası sonucu şehit olan 17 Mehmetçiğimiz için İl Jandarma Komutanlığı, Dadaşlar Şehitliğinde anma programı düzenlendi.

Aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından törende konuşan Vali Ali Fuat Atik, Cumhuriyetimizin banisi büyük Önder Atatürk’ü saygıyla, şükranla andığımız bu anlamlı günde, Siirt’te 10 Kasım günü Pervari ilçesi Akmeşe bölgesinde icra edilen operasyon faaliyeti sırasında meydana gelen elim helikopter bir kazasında 17 kahramanımızı şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun” dedi.

Terörle azim ve kararlılıkla mücadele edildiğini kaydeden Vali Atik, bölgemizde yapılan kararlı operasyonlar ile terör örgütünün büyük kayıplar yaşadığını ve bitme noktasına geldiğini de sözlerine ekledi.

Buradaki tören, İl Müftüsü Faruk Arvas’ın aziz şehitlerimiz için dua okumasının ardından Dadaşlar Şehitliğinin gezilmesi ile devam etti. Program, Mehmetçiklerin programa katılan misafirlere helva ikram etmesi ile son buldu.

Dadaşlar Şehitliğinde düzenlenen anma programına; Vali Ali Fuat Atik, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, kurum müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN