• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

“HER DİNSİZİN HAKKINDAN BİR İMANSIZ GELİR!”

Reklam
, 0 Yorum

Türkçede çok kullandığımız bir deyimimiz vardır. (Her dinsizin hakkından, bir imansız gelir) deriz ya! Gerçekten de bu öyledir. Durumlar, her zaman için bu deyimi doğrulamakta ve atalarımızın ne kadar ileri görüşlü olduklarının bir ispatı olmaktadır.

Küfürbaza karşı küfürbaz, edepsize karşı edepsiz, dalavereciye karşı dalavereci, yalancıya karşı yalancı olmak gerekir ki, onları alt etmek mümkün olsun. İşte, siyaset tam anlamıyla böyle bir şeydir.

Bir anekdot vardır. Denilir ki, bir kimseye (ne kadar yalancısın) demek yerine, (ne kadar siyasetçisin) derseniz, yerini alır, ayrıca dalavereci, küfürbaz, edepsiz, hırsız, demenize gerek kalmaz!

Evet, sağ olsunlar siyasilerimizi görünce (her dinsizin hakkından bir imansızın) gelebileceğinin anlamı zihinlerimizde çağrışım yapıyor ve adeta (CUK) diye oturuyor. Ne de olsa (Dilin kemiği yok!) Dilinin döndüğünce konuş. Bizim millet, kabadayı tavırlı siyasilere bayılır. Kabadayı olmak karizma işidir. Her insan, karizmatik olamaz. Babalar, birbirlerinin dillerinden anlarlar. (HEYTTT) çekene (HOŞTT) demeyi bilmek lâzım. Yoksa karizmayı çizdirirsin!

Dinsizlerle, imansızlar kapışırken, olan yine bizlere olacak. (Yorgan gidecek, kavga bitecek!)

ANEKDOT

Hoca bir gece uyandı ki kapının önünde birkaç kişi toplanmış kavga ediyorlar.

Hoca:

-Hatun ışığı yak da bir bakalım bakayım neymiş bunların derdi? der.

Hanımı:

-Hoca işin mi yok şu kışta – kıyamette, nene gerek senin, dediyse de hoca dinlemez ve sırtına yorganı alıp dışarı çıkar.

Hoca dışarı çıktığı gibi oradakilerden biri sırtındaki yorganı aldığı gibi kaçar. Tabii kalabalık dağılmış, gürültü de kesilmiştir.

Hoca soğuktan titreyerek içeri girer.

Hanımı:

-Neymiş hoca o gürültü? diye sorunca, merhum şu cevabı verir:

-Ne olacak hatun, kavga bizim yorgan içinmiş. Yorgan gitti, kavga bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN