• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

HIZLANAN HAREKET GİBİ

Reklam
, 0 Yorum

Mahalli seçimlere doğru yol alırken seçim seferberliğinin de hızlanan hareket gibi tırmanışa geçtiği gözden kaçmıyor. Siyasi partiler, 31 Mart 2019’da yapılacak söz konusu seçimden en iyi sonucu almak için, tüm gayretlerini kullanacaklar ve tabii ki en çok gayret gösterecek olanlar, Belediye Başkanlığı ve diğer yönetimlere başvuruda bulunanlardan adaylığa terfi edecek olanlardır.

Medyaya yansıyan bazı siyasilerin açıklamalarına göre, hangi adaylarla başarıya ulaşılacağı noktasında ince eleyen ve sık dokuyan araştırmalar yapılmaktadır. Şüphesiz, aday adaylığa başvuranlarda aranacak bazı kriterler önem taşımaktadır ama adaylığa terfi edecek olanlar için son sözü siyasi partilerin genel başkanları ve etraflarında yer alan partililer verecektir.

İstanbul başta olmak üzere, diğer bazı büyük illerimiz üzerinde önemle duran siyasi partilerin, bu illerde hangi adaylarla seçime girmeyi münasip görecekleri henüz netlik kazanmamıştır ve medyada zikredilen bazı isimlerden kimlerde karar kılınacağını önümüzdeki günler göstermiş olacaktır. Siyasiler için, girdikleri seçimden en başarılı sonuçla çıkmak her şeyden önemlidir ve bu gerçeğe rağmen seçmenlerimizin gösterilecek adaylara teveccüh etmeleri için neler yapılması gerektiğini yeterince dikkate alan olmamaktadır.

İçinden geçtiğimiz süreçte halkımızın en önemli sorunu, ekonomik alandaki beklentileridir ve özellikle çalışanlarla emeklilerin ücretlerine yılbaşından geçerli olmak üzere yapılacak olan zam konusu, bir araya gelinen yerlerde en çok konuşulmakta olan konudur. Milyonlarca insanımız, ülkemizde yaşanmakta olan sıkıntıların eşit şartlar altında göğüslenmesini sağlayacak ücret ayarlamasının önemsenmemesinden derin üzüntü duyuyor ve kendileri için büyük önem taşıyan bu beklenti için özellikle yönetimde söz sahibi olanlardan ilgi bekliyorlar.

Bu ülkede yaşayan her vatandaşımızın insanca yaşam koşuluna kavuşmayı istemesi en doğal hakkıdır ve üzülerek belirtmek gerekir ki, bu beklenti günümüze dek ciddi şekilde masaya yatırılarak alınması gereken önlemler hayata geçirilmiş değildir. Sanırım; “Nasıl olsa, geçmişte olduğu gibi, bazı söylemlerle seçmeni yine  kazanacağız…” düşüncesi vardır ve gözlemlerim doğrultusunda dikkat çekmek isterim ki, bu düşünce seçmen vatandaşımızın nezdinde iflas etme noktasına gelmiştir. Yani; boş laflar, artık karın doyurmuyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN