• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

“HOŞ GELİŞLER OLA MUSTAFA KEMAL PAŞA” YARIN SİİRTLİLERİN (ŞEREF GÜNÜ)

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN, 16. Kolordu Komutanı olarak 1916 yılında Siirt’e teşrif ettikleri gün olan 14 Eylül, bilindiği gibi yıllardan beri (SİİRT’İN ŞEREF GÜNÜ) olarak kutlanmaktadır. Valilikçe hazırlanan program çerçevesinde yarın kutlamalar gerçekleştirilecek ve Büyük Önderin Şehrimize gelişlerinin 101. Yıl dönümü etkinliklerle kutlanacak.

101 yıl önce gelişleriyle Şehrimizi şereflendiren büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’E (HOŞ GELİŞLER OLA MUSTAFA KEMAL PAŞA) diyerek sevgi ve saygılarımızı sunuyor, yarın yapılacak etkinliklerle ilgili Valilikçe hazırlanan kutlama programını aziz okuyucularımızın dikkatlerine sunuyoruz.

Yarın sabah saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde çelenklerin sunumuyla başlayacak etkinlikleri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayraklarımızın göndere çekilmesi izleyecek.

Vali Ali Fuat Atik’in Cumhuriyet Meydanında Şeref Defterini imzalamasıyla devam edecek olan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirtecek konuşmaların yapılması var. Yine yarın saat 07.00’den başlayarak saat 24.00’e kadar resmi müesseseler, özel iş yerleri, binalar ile caddelerin belirlenen yerleri bayrak ve flamalarla donatılacak. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk koyma törenine, vatandaşlar yanında tüm kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile daire amirleri katılımları sağlanacak.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı MUSTAFA KEMAL PAŞA’YI ŞEHRİMİZE TEŞRİFLERİNİN 101. YILINDA MİNNET VE SAYGIYLA ANIYOR, SİİRT HALKI OLARAK HER ZAMAN İÇİN İLKE VE DEVRİMLERİNE SAHİPLENDİĞİMİZİ VE SAHİPLENMEĞE DEVAM EDECEĞİMİZİ BİR KERE DAHA VURGULUYORUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN