• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

HURAFELERLE, DİNİMİZE YAZIK ETMEYELİM!

Reklam
, 0 Yorum

Miladi takvime göre 11 Ocak 630 Mekke’nin fetih tarihidir. Bu durumda 11 Ocak 2019 günü Miladi takvime göre Mekke’nin Fethi’nin 1389. Yılı olmakta. Son yıllarda Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gibi, Mekke’nin Fethi kutlamaları da alternatif kutlamalar  olarak yaygınlaştı.

Dinin özünde olmayan bidatlerle sözde dine hizmet ediliyor! Kutlu Doğum Haftasının, aslında bir FETÖ PROJESİ olduğu ortaya çıkmıştır. İslam Tarihinin hiçbir döneminde ve hiçbir Müslüman ülkede uygulanmayan KUTLU DOĞUM HAFTASI 1989′da FETÖCÜLER tarafından başlatıldı. İlk yıllarda hicri takvime göre kutlamalar yapılır ve Mevlit Kandili’nin hemen arkasındaki hafta uygulanırken 1994 yılından itibaren, diğer dini günlerin aksine miladi takvime göre kutlanmaya başlandı. İddialar odur ki, Fethullah Gülen’in doğum günü 27 Nisan’dır. Böylece Kutlu Doğum Haftası adı altında yapılan kutlamalar da Fethullah Gülen’in doğduğu haftaya denk getirilmiştir. Kutlu Doğum Haftası uygulamalarının bir amacının da 23 Nisan etkinliklerine gölge düşürmek olduğu belirtilmektedir.

Yani, asırlar boyunca dünyanın hiçbir Müslüman ülkesinde uygulanmayan Kutlu Doğum Haftası, TÜRK İCADI olarak ortaya çıkmıştır. Bütün dini günler hicri takvime ve kameri ay’a göre hesaplanırken, kutlu doğum haftası etkinlikleri miladi takvime göre düzenlenir oldu!

Mekke’nin Fethi de, Kutlu Doğum Haftası gibi sadece Türkiye’de kutlanmaktadır. Mekke’nin fetih tarihi Miladi takvime göre 11 Ocak 630 olduğu halde, 10 gün erkene alınarak ve alternatif olarak YILBAŞI GECELERİ kutlanmağa başlandı. Tarihi çarpıtmanın bir anlamı yok. Hem, Mekke’nin fethi, Türkiye dışında hiçbir Müslüman ülkede, hatta Suudi Arabistan’da ve Mekke-i Mükerreme’de bile kutlanmıyor. Peki, Türkiye’de Mekke’nin Fethi kutlamaları ne zaman başladı. Kutu Doğum Haftası etkinliklerinin start aldığı yıllarda!

Diyanet İşleri Başkanlığı takviminde 1 Ocak tarihinin önemli olaylara işaret eden bölümünde (Mekke’nin Fethi için Medine’den hareket – M 630) ibaresi yer alırken, 11 Ocak tarihli yaprağında (Mekke’nin Fethi – M. 630) ibaresi yer almaktadır. Yani, Diyanet İşleri Başkanlığı da Mekke’nin Fethinin Miladi takvime göre 11 Ocak 630 olduğunu ikrar ediyor. Peki, gerçek tarih bu iken, kutlamalar neden 1 Ocak günleri yapılmaktadır. Elbette, yılbaşı kutlamalarına alternatif olsun diye!

Diyanet İşleri Başkanlığı Yılbaşı kutlamaları için (HARAM) fetvasını verirken, Dünyanın hiçbir Müslüman ülkesinde, hatta Suudi Arabistan ve Mekke’de bile uygulanmayan Mekke’nin Fethi Kutlamalarının 1 Ocak tarihine alınmasına neden sessiz kalıyor. Tarihleri çarpıtarak Müslümanları yanıltmak doğru mudur.

Hıristiyanlığın neden bozulduğunu anımsatalım. Çünkü Hıristiyan din adamları, kendi akıllarınca uydurmalar, ilaveler yaparak dini takviye(!) yoluna girdiler. Dinin özünde olmayan işleri, dinin gereği gibi ortaya sürdüler. Hıristiyanlık, bu eklemeler yüzünden hak din olmaktan çıktı.

İslam Dinine hizmet ettiklerini zannederek, dinin özünde olmayan ilaveler yapmak yoluna gidenleri uyaralım! Kutsal dinimizi kendi sadeliğiyle bıraksınlar. İlavelerle dine hizmet ettikleri vehmine kapılmasınlar. Babalarımızın, dedelerimizin, atalarımızın yapmadıkları kutlamalarla, dine kuvvet kazandırdıklarını zannetmesinler. FETÖ ve benzerlerinin ipiyle kuyuya inmesinler. Hurafelerle, kutsal Dinimize yazık etmesinler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN