• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

HÜSEYİNLER VE YEZİTLER!

Reklam
, 0 Yorum

Toplumlarda Hüseyinler ve Yezitler hep olmuştur. Hüseyinler masumiyetin, mağduriyetin ve mazlumiyetin temsilcileridir. Yezitler ise zulmün, zorbalığın ve haksızlığın simgeleridir!

Meşhur Kerbelâ olayından önce de mazlumlar, mağdurlar ve masumlar vardı. Aynı şekilde zalimler, zorbalar ve haksızlar da bulunuyordu. Ancak, bunların HÜSEYİNİLER ve YEZİTLER olarak tanımlanmaları KERBELA vakasından sonra olmuştur.

Günümüz Türkiye’sinde de mağdur, mazlum ve masum Hüseyinler yanında; zalim, zorba ve haksızlıklarla anılan Yezitler bulunmaktadır.

Merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit’in ve o dönem Ecevitçilerin yaygın olarak kullandıkları bir spot vardı. (Ne ezilen, ne ezen, insanca, hakça bir düzen!) şeklindeki bu deyim, aslında, Hüseyinleri çağrıştıran, Yezitlere karşı bir başkaldırının ifadesiydi. Ancak ve maalesef ne o zaman, ne başka bir zaman ezilenin ve ezenin olmadığı, insanca, hakça bir düzen yaşanmadı! Zaman-zaman bazı idareciler Hüseyni gibi davransalar da, genelde Yezitler hep ağırlıklı oldu. Onlar da, yönettikleri toplumları ezerek mazlumlar, masumlar ve mağdurlar yarattılar!

Maden kazalarında hayatlarını kaybeden insanlarımıza bir bakın, bunların hemen hepsi Yezit zihniyetlilerin kurbanlarıdır. Kerbela’da 72 kişi şehit düşmüştü. Sadece Soma’daki maden kazasında Şehit düşenlerin sayıları 301 kişi oldu. Kerbela Şehitlerinin mazlum olarak gitmeleri gibi, Soma’daki maden kazasında hayatlarını kaybedenler de mazlum ve mağdur olarak gittiler.

Diyeceğimiz şu ki, isim değişse bile her devirde ve her zaman için mağdur olarak yaşamlarını yitiren Hüseyinler ve şahsi menfaatleri için Hüseyinlerin canlarına kastedin Yezitler hep olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu konuda, bizim yapabileceğimiz, mümkün mertebe Hüseyinlerin yanında yer almak ve Yezitlere karşı mücadele etmektir. Toplumların huzura ve sükûnete kavuşmaları için Yezitlerin sayılarının mümkün mertebe düşürülmesi gereklidir. Bunu unutmayalım.

Ve tabii, Şehit olmak pahansa da olsa, Yezitlere karşı, birer Hüseyin kesilmemiz gerekeceğini vurgulayalım…

Hem unutmayalım, (zalimin zulmü varsa, mazlumun Allah’ı var!”

TAŞLAMALAR

BİR HAFTA DA KALMADI

İBB SEÇİMİNE

BAKALIM BU BAŞKANLIK

KISMETİ DÜŞER KİME

KISMET-KISMET DİYORUZ

ALDATMASIN BU BİZİ

KADER DEĞİL YSK

YAZAR KISMETİMİZİ(!)

MEŞHUR BİR SÖZÜMÜZ VAR

DEVLET İSTERSE ŞÂYET

KİŞİNİN KARISINI

KOYNUNDAN ALIR ELBET

KARIYI ALMAKTANSA

MAZBATAYI ALSINLAR

ALLAH’TAN KORKSUNLAR VE

KULLARDAN UTANSINLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN