• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

İBB SEÇİMLERİ İÇİN NEFESLER TUTULDU!

Reklam
, 0 Yorum

23 Haziran 2019 Pazar günü, sadece İstanbul tarihinde değil, Türkiye tarihinde çok önemli bir gün olacak. 31 Mart 2019 Pazar günü Türkiye genelinde yapılan yerel seçimlerden İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine itiraz edilmiş ve seçimleri kazandığı ilan edilerek mazbatası verilmiş olan MİLLET İTTİFAKI ADAYI CHP’li EKREM İMAMOĞLU’NUN MAZBATASI Yüksek Seçim Kurulunun kararıyla geri alınmıştı. Yüksek Seçim Kurulu yayınladığı 250 sayfalık gerekçeli kararında, kendisine göre İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin sonuçlarının iptalini açıklarken, seçimlerin 23 Haziran 2019 Pazar günü yenilenmesine de karar vermişti. 4’ü yedek 7’si asil 11  üyeden müteşekkil Yüksek Seçim Kurulunun 4 asil üyesi, seçimlerin yenilenmesine karşı çıkarak gerekçeli karara şerh düşmüşlerdi. Ancak, Yüksek Seçim Kurulunun çoğunlukla verdiği iptal kararına, Kurulun kararları kesin olduğundan itiraz edilememişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi lalettayin bir belediye seçimi değildir. Türkiye’de 30’u büyükşehir, 51’i il, 400’ü ilçe 397’si belde belediyesi olmak üzere toplam 1397 belediye teşkilâtı bulunmaktadır. Ama inanın ki 1396 belediye teşkilâtının toplam rantı İstanbul Belediyesine muadil değildir. İstanbul, sözün tam anlamıyla (TAŞI TOPRAĞI ALTIN) şehirdir. Yazılmamış bir kural da şudur. İstanbul’u alan parti, ilk genel seçimde iktidara namzettir. İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin asıl önemi bundan kaynaklanmaktadır!

23 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yapılacak seçimler, gerçekte tüm Türkiye’nin seçimidir. İstanbul, öylesine kozmopolit bir Şehir ki, Türkiye’nin en ücra köylerinden bile bu Şehirde yaşayanlar mutlaka vardır. Dolayısıyla İstanbul, Türkiye’nin özetidir. İstanbullunun kararı, Türkiye’nin kararıdır! İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri etrafında koparılan fırtınanın asıl sebebi budur!

TAŞI TOPRAĞI ALTIN, RANTI YÜKSEK, İKTİDARIN KAPISINI ARALAYAN BİR ŞEHRİ KİM RAKİPLERİNE KAPTIRMAK İSTER!

Evet, sadece İstanbul’da yaşayanlar değil, Türkiye’nin 81 İlinde yaşayan bütün vatandaşlar nefeslerini tutmuş, 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin sonuçlarını beklemektedirler. Türkiye için en hayırlısı, en iyisi olsun diyerek yazımızı noktalıyoruz…

TAŞLAMALAR

TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ

OLACAKTIR BU SEÇİM

MİLLET GEÇİM DERDİNDE

ONLARIN DERDİ SEÇİM

TAŞI TOPRAĞI ALTIN

İSTANBUL’U KAPTIRMAK

İSTEMİYOR AKP

İŞİN ÖZÜ BUDUR BAK

İSTANBUL’UN RANTINI

KİM KAYBETMEK İSTER Kİ

İKTİDARA NAMZETTİR

SEÇİMİ ALAN BİL Kİ

NEFESLER TUTULMUŞTUR

İSTANBUL SEÇİMİNE

HİLE-HURDA OLMAZSIN

ÇALINMASIN OY YİNE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN