• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

İBB SEÇİMLERİNE ON GÜN KALA!

Reklam
, 0 Yorum

İptal edilen ve yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerine sadece 10 gün kaldı. 31 Mart 2019 günü yapılan, ancak, sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu Yüksek Seçim Kurulunun aldığı kararla 23 Haziran Pazar günü yenilenmesine karar verilen İBB seçimi, gerçekte bir belediye seçimi olmaktan çıkmış ve Türkiye seçimine dönüşmüştür. Bu seçimin, bir referandum olarak algılandığı, oylanacak olanın gerçekte cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olduğu kanısı giderek kuvvet kazanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti içte ve dışta çok zorlu bir süreçten geçerken, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin yenilenmesi konusunda YSK’nın verdiği karar, gerçekte talihsiz bir karar olmuştur. Yeniden seçim havasına girilen Türkiye’de sorunlar yumağı giderek büyümüş, çözümü ise adeta imkânsız bir hâl almıştır. Bir yanda giderek kötüleşen ekonomik durum, bir yanda füze alımıyla ilgili ABD’nin tehditleri devam ederken ve kahraman silahlı kuvvetlerimiz Suriye batağında savaş ortamı içindeyken, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin yenilenecek olması gerçekten zamansız ve anlamsız olmuştur.

Bu arada anımsatmakta yarar var. Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Millet ittifakı adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı Adayı AKP’li Binali Yıldırım 16 Haziran Pazar günü İstanbul’da Lütfi Kırdar kongre salonunda karşı karşıya gelerek,  seçmenlerine mesajlar vereceklerdir. Bu açık oturumun, adayların oy oranlarını etkileyebileceği ihtimaline ben şahsen ihtimal vermiyorum. Zaten, 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak seçimde, seçmenler Ekrem İmamoğlu’na veya Binali Yıldırım’a değil, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için oy kullanacaklardır. Bize göre seçmen kararını çoktan vermiştir. Gerisi teferruattır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN