• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İDARECİ VE BÜROKRATLAR BİRLİĞİ TÖRENİNDE GAZETEMİZ YAZARI AYHAN MERGEN’DE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Reklam
, 0 Yorum

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneğinin “Zakir Taşdemir Vefa Ödülleri” törenle sahiplerine verildi. Zakir Taşdemir Vefa Ödülleri basın kategorisi ödülü, TGRT Haber’den Abdülaziz Turan, İhlas Haber Ajansı muhabirleri Mevlüt Hasgül ve Emin Kuvat ile yerel basın dalında gazetemiz yazar ve koordinatörü Ayhan Mergen’e verildi.

Birlik tarafından 10. kuruluş yıldönümü nedeniyle; “Milli Birlik ve Beraberliğimize Katkı Sağlayanlar” konulu “Zakir Taşdemir Vefa Ödülleri” verildi.

Ödül töreni Türkiye Belediyeler Birliğinde düzenlenirken, programda konuşan İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Yücel Can, derneğin kuruluşunda 10 yılı geride bıraktığını belirterek, ülkenin milli birlik ve beraberliği adına çalıştıklarını ifade etti. Bir dönem Siirt Milletvekili Öner Ergenç’e danışmanlık yaptığını ve bu nedenle kendisini aynı zamanda fahri Siirtli olarak gördüğünü, Siirt’in üç dilin, üç kültürün kardeşçe yaşadığı bir şehir olduğunu belirten Can, Ayhan Mergen’in bu kültürün yaşamasına ve kardeşliğinin pekişmesine yaptığı katkıdan dolayı ödüle layık görüldüğünü söyledi.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edilen mağdurun ve mazlumun ümidi olan “Devlet Adamı Ödülü”nü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla aldı.Vefa Ödüllerinin diğer sahipleri ise şöyle: “İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Tekden Filmin sahibi, Diriliş Ertuğrul dizi yapımcısı Prof. Dr. Kemal Tekden, Diriliş Ertuğrul oyuncuları Celal Al ve Baha Mete, Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu Müdürü Hasan Öztürk, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, sivil toplum kuruluşu seçilen DAR-ÜL Eytam Vakfı Başkanı Sedat Çebi, milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu, milli atlet İbrahim Çolak, edebiyatçı yazar Nurdan Damla, işadamı Emin Uçar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın.”

Program, sanatçılar Esat Kabaklı ve Hasan Öztürk’ün müzik dinletisi ile sona erdi.

Mergen, daha önceden planlanmış bazı programları nedeniyle  ödül törenine katılamadığını belirterek, kendisini ödüle layık gören birlik yöneticilerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN