• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Canpolat; “Tehlike Arz Eden İskele Yolunun Yönü Değiştiriliyor”

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’nin vizyon projesi olan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yapılan Ilısu Barajı Hidroelektrik Santrali’nde (HES) tutulan su miktarında artış sürerken, göl havzasında kalan Siirt’teki Botan Çayı’nda su seviyesinin yükselmesiyle tekne turları ve feribot ile araç taşıma seferlerinin başladığını belirten Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat ve teknik ekip, Zorkaya Köyü bölgesinde bulunan iskelede incelemelerde bulundu.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Fuat Atik’in talimatları üzerine Zorkaya Köyü içinden geçen ve trafik yönünden tehlike arz eden iskele yolunun İl Özel İdaresi ekipleri tarafından değiştirilme çalışmalarının başlatıldığını açıklayan Genel Sekreter Canpolat; “Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’in talimatları üzerine Zorkaya Köyü içinden geçen ve trafik akışını olumsuz bir şekilde etkileyen Zorkaya Köyü iskelesi yolunun yönünün daha güvenli bir yola dönüştürülmesi için çalışmalar başlatıldı” dedi.

CANPOLAT; ‘HİZMET’TE SINIR TANIMAYACAĞIZ’

Ilısu Barajının su tutması ile beraber Botan Nehrinin doğa güzelliği ve eşsiz manzarasının gün yüzüne çıktığını belirten Canpolat; “Botan Nehri, baraj sayesinde kent turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Nehrimizde tekne turları ve köylere ulaşım sağlayan küçük çaplı feribotlar hizmet vermeye başlamıştır. Teknelerin ve feribotların kalkış yaptığı iskelemizin mevcut yolunun araç sürücülerimize tehlike arz ettiği fark edildi ve Zorkaya Köyü içinden geçen iskele yolunun köyün dışında bulunan ana yola bağlanması için kısa bir zamanda çalışma başlatarak bu sorunu gidermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımıza hizmet konusunda gece gündüz demeden çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak olan ve kısa zamanda köylülerimizin hizmetine girecek olan iskele ve platformunun şimdiden hayırlı olmasını dilerim. İl Özel İdaresi olarak hizmette sınır tanımadığımızı bilinmesini isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN