• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. EROL EMRE ÖMÜR UYARDI; REHAVETE KAPILMAYIN

Reklam
, 0 Yorum

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, coronavirüs salgınında düşme görülmeye başlandığını belirterek bu durumun rehavete yol açmaması gerektiğini söyledi.

Siirt’inde coronavirüs salgınından nasibini aldığını ve ilk vakanın 21 Mart tarihinde görüldüğünü belirten Dr. Ömür, ilk birkaç hafta artış eğilimindeydi, şu an için duraklama ve düşmeye başladığını söyleyebiliriz; ancak bu durumun rehavete yol açmaması gerekir dedi.

Ömür, “Salgının etkisi bütün dünyada olduğu gibi ilimizde de etkisini sürdürüyor. Önümüz yaz ve sıcak günler bizi bekliyor. Vatandaşlarımızı evde tutmak zor, dışarıya çıkmamalarını istirham ediyoruz. Dışarı çıkmak zorunda kalanların da uyarıları dikkate almalarını istiyoruz. Özellikle her zaman temizliğe dikkat edelim ve temaslarda dikkatli olarak sosyal mesafe kurallarına uyalım. Yakın temasta bulunmayalım, sarılma/öpüşme gibi geleneklerimizi bir müddet erteleyelim. Ramazan Bayramında kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Vatandaşlarımızın bayram günlerini coronavirüs servislerine geçirmelerini istemiyoruz. Fakat salgının seyir hızı azaldı diye vatandaşlarımızda rehavet olmasın” dedi.

Bu süreçte en alt kademedeki personelden en üst kademedeki yöneticiye kadar sağlık personellerinin çok özverili çalışma gerçekleştirdiğini belirten ve kendilerine teşekkür eden Dr.Ömür, vatandaşların bayramlarını da kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN