• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İLHAN KESİCİ’Yİ DİNLERKEN!

Reklam
, 0 Yorum

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, TBMM’ndeki en kaliteli, birikimli, bilgili milletvekillerinden biridir. Gerçekten de milletin vekili olmayı hakkeden bir simadır. Özellikle ekonomik alandaki deneyimleri ve başarılarıyla göz doldurmaktadır. İlhan Kesici, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarıyken Siirt’e gelmişti. Valilik Makamında düzenlediği toplantıya Gazeteci olarak katılmıştım. Sayın Kesici Bölgemize devletin katkılarını anlatmak babında örnek verirken “Devlet Güneydoğu’dan 1 alıyorsa, 10 veriyor” deyince ve söz sırası gazetecilere gelince “O 1’i de geçici bir süre için, Bölgenin ekonomisi rayına oturuncaya kadar almayıversin” demiştim. Bu önerimin kendisine de ilginç geldiğini verdiği cevaptan anımsıyorum.

Neyse, asıl konumuza gelelim. 6 Temmuz 2020 günü gecesi TELE 1’de yayınlanan Sedef Kabaş’ın “Halk için halk adına” programının konuğu İlhan Kesici’ydi. Türkiye’nin ekonomik durumunu gerçek bir uzmanından öğrenmek için programı baştan sona kadar büyük bir dikkatle izledim. Sayın Kesici’nin çizdiği tablo elbette gerçekleri yansıtıyordu. Bunu vatandaş olarak kendi yaşantımızdan biliyoruz. Birilerinin yutturmak istedikleri TOZ-PEMBE TABLO elbette masaldan ibarettir. Sayın Kesici, AKP’nin ekonomik alandaki başarısızlıklarını anlatırken, ekonominin sözde zirvede olduğu 2007’li yıllarda bile İMF’nin, Türkiye’yi EKONOMİSİ KIRILGAN ÜLKELER arasında gösterdiğinin delili olan tabloları ekranlara yansıttı.

İlhan Kesici, Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in kardeşi Şevket Demirel’in kızı Binhan Demirel (Kesici) Hanımefendiyle evlidir. Yani, Demirellerin damadıdır. Siyasete Anavatan Partisinde atılmış ve 20. Dönem Bursa Milletvekili olarak görev yapmıştır. CHP’ne girişi ise 2007 yılında olmuştur. O yıllarda Süleyman Demirel henüz hayattaydı. Öyle tahmin ediyoruz ki, CHP’ye girmek için büyük bir ihtimalle kayınpederi sayılan 9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in onayını mutlaka almış, hatta belki bizzat Merhum Süleyman Demirel, CHP’ye girmesi açısından teşvikçi olmuştur.

Sedef Kabaş’ın, İlhan Kesici’ye yönelttiği sorulardan biri de, bazı medya organlarında AKP’ye gireceği yolundaki iddialar oldu. Sayın Kesici bunu kesin bir şekilde yalanlayarak “Bana Başbakan Yardımcılığını teklif ettikleri zaman girmedim de, neden şimdi gireceğim” şeklinde yanıt verdi.

CHP’nin gelişmesi için, sağ eğilimli siyasetçilere de kapılarını açması gerektiği yorumunu yapan Kesici “böyle olmazsa, parti gelişmez” diyerek, bunun önemine vurgu yaptı. Sayın Kesici’nin bu yorumuna biz de katılıyoruz. Şöyle düşünün, Demokrat Partinin bütün kurucu üyeleri de o yıllarda CHP’den kopmuş siyasetçiler değiller miydi!

Evet, ekonomik alanda gerçekten bir deha olarak nitelenebilecek Sayın İlhan Kesici’yi dinlerken Rahmetli Demirel’e mal edilen bir espri aklıma geldi.

Espri şöyleydi:

Merhum Demirel’e:

-Türkiye ekonomisinin gidişatı nasıl? diye sormuşlar.

Cevap vermiş:

-Bu soruyu tek bir kelimeyle cevaplamam gerekirse (İYİDİR) derim. İki kelimeyle cevaplamam gerekirse (İYİ DEĞİLDİR) demem gerekir…

Sayın İlhan Kesici’nin konuşmalarını izlerken biz de aynı ikilemi duyduk. Birilerinin (İYİDİR) dedikleri ekonominin gerçekte (İYİ OLMADIĞINI) işin uzmanının yorumlarından anladık.

İyi ki, TBMM çatısı altında Sayın İlhan Kesici gibi deneyimli, bilgili, birikimli birkaç milletvekili var da, onlar sayesinde Türkiye’nin gerçek durumunu öğrenebiliyoruz…

TAŞLAMALAR

İŞ EHLİNE VERİLSE

BU HALLERE DÜŞMEZDİK

GERÇEKTEN DE BİZ BİZE

İNANIN Kİ YETERDİK

NA EHİLDE OLUNCA

İŞLER BÖYLE OLUYOR

DOĞRU OLAN İŞİ DE

NA EHİLLER BOZUYOR

AT BİNENİN VE KILIÇ

KUŞANABİLENİNDİR

(AT SAHİBİNE GÖRE

KİŞNER) SÖZÜ KESİNDİR

BAŞIMIZA NE GELSE

EHLİYETSİZ KİŞİDEN

ÇİNGENEYİ AMİR YAP

NELER YAŞANIR BAK SEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN