• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İLİMİZ, 6.  TÜRK TIP KURULTAYINDA ARICA TARAFINDAN TEMSİL EDİLDİ

Reklam
, 0 Yorum

Siirt, 6. Türk Tıp Kurultayında temsil edildi. Kurultaya davet edilen Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, iki gün süren kurultay boyunca diğer ülkelerden gelen tıp insanları ile bilgi paylaşımında bulundu. Tıp alanındaki akademik çalışmalarla bu çalışmaların sonuçları, koruyucu hekimlik, teşhis ve tedavi yöntemleri gibi konular da kurultayda ele alınan diğer konular arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen kurultayın açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca ve Kazakistan Sağlık Bakanı tarafından yapıldı.

Sağlık Bakanı Koca, sağlık alanında AR-GE çalışmalarına daha fazla ödenek ayrılacağını ve ülkemizin bu alanda atılım yapmasının sağlanacağını belirtti. Bakan Koca, bu alandaki önemli projelerden biri olan GENOM projesinin genişletilerek 29 Ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğinin müjdesini verdi.

Prof. Dr. Arıca, geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği kabul törenine de davet edilmiş ve bu kabule de katılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN