• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

İMAMOĞLU İLE YILDIRIM ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK CANLI YAYINI İSMAİL KÜÇÜKKAYA YÖNETECEK!

Reklam
, 0 Yorum

Cumhur İttifakı’nın iptal edilen ilk seçimi kaybeden AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı’nın ilk seçimi kazanan CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun bir araya geleceği ortak canlı yayının 16 Haziran Pazar günü saat 21:00’da yapılacağı, programın moderatörünün ise gazeteci İsmail Küçükkaya olacağı açıklandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı canlı yayınla ilgili ortak açıklama yaptı.

Ünal, 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı televizyon programının 16 Haziran’da yapılacağını duyurdu.

Ünal, “Canlı yayın tüm kanallarda ortak yayınla gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” diyerek, yayının İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde olacağını belirtti.

Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu’nun katılacağı programın ‘eşit süre, eşit soru’ ilkesine göre yapılacağını ifade etti.

Ekrem İmamoğlu ve rakibi Binali Yıldırım ortak canlı yayınını yönetmesi için ismi dillendirilen Uğur Dündar ise  moderatörlüğü neden kabul etmediğini “Sadece adil bir açık oturum yönetmek, gazetecilik yapmak istiyordum. Ama bu ortamda gazetecilik yapmak mümkün değil” sözleriyle açıkladı.

Sadece İstanbul değil, Türkiye kamuoyu İmamoğlu ve Yıldırım arasında yapılacağı belirtilen açık oturumu büyük bir merakla beklemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN