• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

İMAR BARIŞI VEYA ON MİLYON KEZ İHLAL EDİLEN YASA!

Reklam
, 0 Yorum

Öyle anlaşılıyor ki vergilerini zamanında ödeyen ve yasalara uygun davranan vatandaşlar ENAYİ sınıfına dahil olanlardır! Vergiyi zamanında ödemenin ne âlemi var. Zaten vergi affı çıkarılacak, bir kalemde faizler silinecektir. İnşaat yapacaksan, ruhsat almana ne gerek var. Nasıl olsa imar affı gündeme gelecek ve yasalaştırılacaktır. Vergi affı, yapılandırma, imar barışı ve çeşitli isimler altında vatandaşlara (yandaşlara) yapılan kıyaklar hep olmuştur, olacaktır!

Bilindiği gibi İMAR BARIŞI adı altında çıkarılmış bir yasa vardır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yasa 31 Aralık günü sona erecek. Tabii, bir kere daha uzatılmazsa! Yasadan bugüne kadar 10 milyona yakın vatandaş yararlanmış bulunmakta. İmara aykırı, ruhsatsız yapılan veya alınan ruhsatın dışına çıkılarak inşaatlarda yapılan ilaveler, eklentiler hep imar barışının kapsama alanında. Başvurular için başlangıç tarihi olan 8 Haziran 2018’den bu yana 10 milyona yakın vatandaş, imar barışından yararlanmak için başvuruda bulunmuşsa, varın işin vahametini düşünün. Bu 10 milyon vatandaşın, en az bir konuda imar planını deldikleri nazara alınırsa, bu demektir ki, bu işleri kontrol etmekle görevli olanlar, on milyon defa görevlerini ihmal etmiş, yasal olmayan inşaatlara göz yummuş ve on milyon defa görevlerini aksatarak suç işlemişlerdir. Tablo, gerçekten çok vahimdir. Bu on milyon yasa dışı imarlar yapılırken, işlerin sorumluları kimlerdi. Neyin karşılığı olarak yasaya aykırı imarlara göz yummuşlardı. Hani bir olsa, bin olsa, on bin olsa, Türkiye geneli için yüzbin olsa, (gözden kaçmış olabilir) diyeceğiz amma, yasa on milyon kez delinmiş ve görevlilerin haberleri olmamış, öyle mi!!!

İmar Barışının kapsamında bir madde var ki dikkatleri çekiyor. Hazine arazisi üzerinde kurulmuş yapılar bile yasadan yararlanabiliyor. Yani, hazineye ait nadide bir arsaya bina kurmuş vatandaşlar da yasadan yararlanarak, bu hazine arazisinin maliki olabiliyorlar. Oh, ne alâ memleket!

Şimdi, kendi kendimize sorup diyoruz ki, (biz neden uygun bir hazine arazisi bulup, buluşturup, üzerinde inşaat yapmadık. İmar Barışından yararlanarak ne güzel mal-mülk sahibi olurduk!) Ama bize göz yummaz, yedirmezlerdi! Bu işlerden sorumlu olanlar, kimlere ve ne için göz yumduklarını gayet iyi bilirler…

Evet, imar barışı süresi uzatılmazsa, 31 Aralık 2018 günü itibarıyla sona erecek. İmar yasasını delerek inşaat yapmış olanlar varsa, aman dikkat etsinler diyeceğiz de gerek yok. Bir bakarsınız süre uzatılmıştır. Süre uzatılmazsa bile, 4-5 ay veya 1-2 yıl sonra yeni bir İMAR BARIŞI(!) yasası yeniden çıkarılmıştır!

TAŞLAMALAR

SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA

MÜJDELER ARTMAKTADIR

SEÇİM OLACAK DİYE

İNDİRİM OLMAKTADIR

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK

FİYATINDA YÜZDE ON

İNDİRİM OLACAKMIŞ

DİLERİZ Kİ OLMAZ SON

HER YIL SEÇİM OLSA DA

MİLLETİN YÜZÜ GÜLSE

CÜLÜS BAHŞİŞİ GİBİ

İNDİRİMLER VAR İŞTE

 ÜÇ AY SÜREYLE MÜJDE

ÜSTÜNE MÜJDE GELİR

SEÇİMDEN SONRA TUFAN

KOPACAK BU BELLİDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN