• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

İMAR BARIŞI VEYA YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ!

Reklam
, 1 Yorum

Beklenildiği gibi, İmar Barışında süre uzatımına girildi. Süre uzatımına gidileceği zaten belliydi. İmar Barışı adı altında bütçeye bir hayli para girişi sağlanmıştı. Amaç, imar barışından sağlanan rantı katmerleştirmek, YANDAŞLARIN YAĞMALARINA YASAL KILIF UYDURMAK!

Şunu samimiyetle belirtmekte yarar var. (BARIŞ) adı altında sunulan bu gibi af yasaları aslında birer talan yasalarıdır. İmar affı, vergi affı, bedelli askerlik ve benzeri yasalar, öncelikle anayasadaki eşitlik ilkesinin zedelenmesi anlamına gelir. Namuslu vatandaş zamanında vergisini ödeyecek, diğer vatandaş, zamanında ödemediği vergiyi taksitlendirerek ödeyecek. Adam, yeşil alanlarda inşaat yapmış, hazineye ait arsaya gecekondu  kondurmuş, az bir para ödeyerek, haksız yapılaşmaya kılıfını uyduracak. Fakirin çocuğu askerlik yapacak, zenginin çocuğu bedelli olarak askerlik görevinden yırtacak. Bu gibi yasaların yararı kime! Zamanında trafik cezası borcunu ödeyen, ödediğiyle kalacak, ödemeyen aftan yararlanacak. Oh, ne alâ memleket!

Evet 31 Aralık 2018’de sona ereceği açıklanmış olan İmar Barışı(!) ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı, İmar Barışında süre 6 ay uzatıldı. 24 Haziran seçimleri öncesinde yine bir seçim promosyonu olarak çıkarılan İmar Barış’ı, 31 Ekim 2018’de sona erecekti. Daha sonra alınan kararla bu süre 31 Aralık 2018 tarihe uzatılmıştı. Şimdi de 6 ay süreyle bir kere daha uzatılacak. Bu iş, (YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ)ne döndü. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 28 Aralık’ta yaptığı açıklamada yaklaşık 9 milyon 500 bin kişinin imar barışından faydalandığını söylemişti. Kurum, “Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Toplam yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi.” diye konuşmuştu. Bedelli yasasından da devlet kasasına 11 milyar lira girmişti.

İmar yasasından yararlanan 10 milyon vatandaşı seçmen olarak düşünürseniz, BARIŞ(!) adı altında çıkarılan bu gibi yasaların asıl amacı daha iyi anlaşılmış olacaktır.

TAŞLAMALAR

İKİBİN ONSEKİZ BİL

GERÇEKTEN ZOR YIL OLDU

İKİBİNONDUKUZ’DA

ARAMAZSAK BİZ ONU

 NOEL BABAYA KALDI

BİLİNİZ Kİ İŞİMİZ

BACAMIZDAN GİRSE DE

BİR KÖŞEYİ DÖNSEK BİZ

 NORMAL ŞARTLARA KALSAK

İŞLERİMİZ ZORDUR ZOR

BÜTÜN ÜMİTLER MİLLİ

PİYANGOYA KALIYOR

 ELVEDALAR ONSEKİZ

MERHABALAR ONDOKUZ

GERÇEKLEŞSİN DİLERİM

BÜTÜN UMUTLARIMIZ

1 yorum “İMAR BARIŞI VEYA YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN