• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İNSANIMIZA SAHİP ÇIKMIYORUZ

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizdeki 7 coğrafi bölge ve 81 ile baktığımızda; bölgeler arasında Güneydoğu Anadolu Bölgesi iller arasında Siirt kadar insanına sahip çıkmayan, desteklemeyen, başarısıyla övünmeyen başka bir bölge ve il bulamayız. Bölgemizin ve ilimizin yeteri kadar kalkınamamış olmasının nedenleri arasında bu konu çok önemli bir yer tutuyor.

Bu olgunun bir başka sonucu da bu bölgeden ve doğal olarak ilimizden çok az sayıda üst düzey bürokrat görebiliyoruz. Olanlar da tabiri caizse hiçbir itekleme,  arkadan destek ve referans olmadan adeta tırnakları ile kazıyarak o mevkilere gelmiş durumdadırlar. Geldikleri mevkilerde bunlara da sahip çıkıyor, başarılarını dillendirmekten kaçınıyoruz.

Üzücü bir durum ve bu tutumdan bir an önce vazgeçmemiz gerekiyor. İnsanımıza sahip çıkmalı ve başarıları ile övünmeliyiz. Bunu yaptığımız zaman yeni nesle onları bir örnek, bir idol olarak göstermiş oluyoruz. Bir anlamda geleceğin başarılı akademisyen, sanatçı, sporcu ve üst düzey bürokratlarını yetiştirmenin temelini atmış oluyoruz. Bunlar kendi çocuklarımız,  torunlarımız ya da yeğenlerimiz arasından da çıkabilirler.

Elimden geldiği kadar hemşerilerimizin başarılarını yansıtmaya onları kamuoyuyla paylaşmaya çalışıyorum ve bundan da büyük bir mutluluk duyuyorum. Örneğin, ülkemizin en hızlı ve en çalışkan, gece gündüz yerinde durmayan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi danışmanlığını başarıyla yürüten Fevzi Sevgili’nin çalışmalarını anlatmak neden beni mutlu etmesin.

Fevzi Sevgili’yi hepimiz yakından biliyoruz. . Köklü ve siyaseti iyi bilen bir ailenin çocuğu. Suudi Arabistan’da rahmeti rahmana kavuşan milletvekilimiz Nizamettin Sevgili’nin oğlu.. Burada eğitim alanında bir akademisyen olarak uzun yıllar hizmet verdi.

Sevgili, üç yıldan beri başarıyla sürdürdüğü danışmanlık görevinde Sayın Soylu’nun ayak hızına uymanın yanı sıra, fırsat buldukça da hemşerilerimize sahip çıkıyor, bütün bakanlıkların nezdinde sorunları ile uğraşıyor, çözülebilecek durumda olanların da çözülmesini sağlıyor. Sosyal medyadan kendisini takip edebildiğimiz kadarıyla bu süre içerisinde bölge illerinde temas ve incelemelerde bulunuyor ve halkın beklentilerini belirlemeye çalışıyor. 

Ben bu yapıdaki bir hemşerimin yaptıklarını anlatmaktan neden mutluluk duymayayım? Neden başarılı ve aynı zamanda insanına sahip çıkan hemşerilerimin sayısının artmasını istemeyeyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN