• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

İNSANLARI KAZANMA SANATI

Reklam
, 0 Yorum

Genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olan sanat, toplumlar için büyük önem taşır ve bu konuda terakki etmiş olan toplumlar, sorunlarının üstesinden çok daha rahat şekilde gelirler. İştigal ettiği alanda başarılı olan bireylere “Sanatkar” denilir ve bu deyim, aynı zamanda “İşin ehli” anlamına gelir.

Sanatın anlamını kısaca özetledikten sonra, insanları kazanmanın da bir sanat olduğu gerçeğine işaret etmek isterim. İnsan yaşamının öncelikli amacı kardeşçe yaşamak olduğuna göre, varlıkların en güzeli oldukları gerçeğini de dikkat ederek, insanları rencide edecek söylemlerden kaçınmak gerekir. Kurtuluş Savaşını büyük bir zaferle sonlandıran atalarımız, başarılarını kendilerine güven duyarak peşlerinden gidenlere borçludur. Şayet söz konusu büyüklerimiz söylemleriyle güven telkin etmeseydiler, peşlerinden giden olmazdı. Sanat, şiddetin bir tarafa bırakılmasını da öngörmektedir ve maalesef bu öngörüye aldırış edilmiyor.

İnsanların kimilerini kazanırken, kimilerini nefret duyguları içine sokacak söylemlerde bulunmak, insanı kazanma sanatıyla bağdaşmaz ve bu bağdaşmazlığı umursamayanlar, insan kazanma sanatının gerektirdiği kurallara uymuyorlar demektir. Özellikle insanlar sayesinde yüce makamlara gelenlerin bu konuda çok daha dikkatli olmaları gerekir diyerek dikkatleri çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN