• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

İNSANLIK DIŞI TERÖRÜN ORTAKLARI      

Reklam
, 0 Yorum

Sıcak savaşların yerini soğuk savaşa bırakmasından sonra oluşmaya başlayan terör örgütlerinin son zamanlarda yaygınlaşması, kendilerini çıkarları için kullanmakta olan güçlerin verdiği destek sayesindedir ve “kahrolsun terörizm” diyen bazı ülkeler bile, verdikleri destekle insanlık dışı vahşetin ortakları olmakta sakınca görmüyorlar.

Coğrafyasında yer aldığımız Ortadoğu Bölgesi, çok sayıda terör örgütünün barındığı bölgelerden biridir ve bazı terör örgütlerine alenen yapılmakta olan silah ve mühimmat yardımı, terörizmi yok etme iddiasında olan bazı ülkelerin maskesini düşürmüştür. DEAŞ’a karşı savaş açılırken onun gibi davranan diğer terör örgütlerinin sahiplenilmesi, önemli konudaki samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü gözler önüne seriyor.

Hiçbir terör örgütü, arkasında kendisini destekleyen bir güç olmadan vücut bulamaz ve uzun yıllar boyu ayakta duramaz. Bu bakımdan terörün hedefi olanlar, onu bir an önce yok edebilmek için kimden destek aldığı noktasını her şeyden daha çok önemsemelidirler ve bunu yapmadıkları taktirde, uzun yıllar onunla mücadele etme durumunda kalırlar. Terör vahşetinin hedefi olmamak için, terör örgütlerinin vücut bulmasına sebebiyet veren nedenlerin saptanarak giderilmesi önem taşımakta, yani bu bağlamdaki istismar kapılarının mutlaka kapatılması gerekmektedir.

İnsanlık dışı vahşetin temsilcileri tüm terör örgütlerini ve onların yanı sıra kendilerine destek verenleri şiddetle tel’in ed erken,  Allah tümünün belasını versin niyazında bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN