• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İSLAMOFOBİ!

Reklam
, 0 Yorum

İslam düşmanlığının kısa adı olan (İSLAMOFOBİ) son yıllarda tırmanışa geçmiş gibi. İslam düşmanları, katliamlar yaparak kinlerini, garezlerini kusmaktadırlar. Son olarak Yeni Zelanda’da meydana gelen olayda, Cuma namazı kılmakta olan Müslümanlara karşı girişilen katliam, (İSLAMOFOBİ)’nin geldiği noktayı kanıtlamak açısından yeterlidir.

Düşünün ki, bir camiye girilerek ibadet etmekte olanlar otomatik silahla taranıyor, 49 kişinin şehit olarak can verdiği olayda bir o kadar da kişi yaralanıyor.

İslam dini gerçekte rahmet ve merhamet dinidir. Ancak kabul etmeliyiz ki dinimizi yanlış tanıtanların da etkileriyle Avrupa’da ve dünyanın diğer kıtalarında (İSLAMOFOBİ) adeta tırmanışa geçmiştir. Özellikle IŞİD gibi terör örgütlerinin işledikleri katliamları İslam dinine maleden bir anlayış hâkim. DAİŞ, DAEŞ ve değişik 9 ismi bulunan bu örgütün işlediği katliamlar dinimize mal edilmekte, bunun sonucu olarak mizaçlarında kan dökmek hasleti olanlara (İSLAMOFOBİ)yi haklı gibi gösterecek veriler sunulmaktadır.

İşin garip tarafı şu ki, İslam’a hizmet ettikleri iddiasında olan bazı örgütler bile, kendilerinden olmayan Müslümanları katletmekte ve cihat yaptıklarını vehmetmektedirler.

Bu bakımdan, sadece Müslümanlara karşı işlenen katliamları değil, başka dinden insanlara karşı işlenen her katliamı da kınamak durumundayız. Yeni Zelanda’da Müslümanlara karşı işlenen bu katliamın ardında bir örgüt var mı, yok mu henüz bilinmiyor. Yapılacak soruşturmalar sonucu durum aydınlanacaktır. Katliam, şahsi bir eylemse bu eylemi gerçekleştiren kişinin ruhsal sorunlar yaşadığı muhakkaktır. Eylem, örgüt işi ise işte asıl tehlike o zaman var demektir.

Yeni Zelanda’da gerçekleşen katliamı şiddetle lanetlerken, Müslümanlar olarak kendimize de çeki düzen vermemiz gerektiğini, dinimizi yanlış tanıtan ve İslam adına hareket ettiklerini öne sürerek katliamlar işleyen örgütlerle aramıza mesafe koymamız gerektiğini vurgulamak gereğini duyuyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN