• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

İŞLER KESAT GİDİNCE BAYRAM HAFTASINDA BİLE ESNAF KAN AĞLIYOR

Reklam
, 0 Yorum

Kurban Bayramı haftasındayız ama piyasada yaprak kımıldamıyor. Esnafların işi kesat. İş yerinin kirasını, bağ-kur primini, işçisinin sigortasını, elektrik faturasını ödeyemeyen esnaf adeta kan ağlıyor.

Ekonominin iyiye gittiğine dair çizilen tozpembe tabloların gerçeği yansıtmadığı, kurban bayramı haftasında bile esnafların işlerinin kesat gitmesinden belli.

Geçmiş yıllarda özellikle Kurban ve Ramazan Bayramı haftalarında esnafların işlerinin yoğunluk kazanmasına karşılık koronavirüs pandemisi gölgesinde kalan bu yılın Bayram haftasında bile işler kesat gitmekte. Emekli, memur ve işçilerde de para yok ki, alışveriş yapsın, esnaflara katkı sunsun.

Gerçekten, bu yılın Kurban Bayramı esnaflar açısından da, vatandaşlar açısından da çok zor geçecek. Allah ülkemize bir daha böyle sıkıntı dolu bayramlar yaşatmasın…

DEVREN SATILIK VEYA KİRALIK İŞYERLERİ SAYISINDA PATLAMA

Koronavirüs pandemisinin başlamasından bu yana Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde ve Şehrimizde de (DEVREN SATILIK VEYA KİRALIK) iş yerleri sayısında adeta bir patlama yaşanmaktadır. Ancak, devren satılık veya kiralık bu iş yerlerine talipler olmadığı, uzun sayılacak sürelere rağmen bu gibi iş yerlerine taliplerin çıkmamasından belli olmakta.

İş yeri açmaya niyetli hemşerilerimiz (rantabl çalışan bir iş yeri olsaydı, neden devredilsin ki) diyerek riski göze alamamaktadırlar.

Geçmiş yıllara ait birikimlerini tüketmeğe devam eden birçok esnafın da iş yerlerini devretmek veya kepenk indirmek durumunda kalacakları belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN