• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

İŞSİZLİĞİN BOYUTU!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’de işsizliğin boyutu gerçekten ürküntü verici bir durum almıştır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Her üniversite mezununa iş verilecek diye bir şey yok” derken, İstanbul Büyükşehir Belediyesine iki seçim arasında 2500 işçinin atandığı ortaya çıktı. Tabii, atananların hepsi de AKP’lilerden oluşuyor. Yani, Üniversite mezunlarına iş yok ama ilkokul mezunu bile olsalar AKP’lilere iş var!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basında yer alan “Makbul vatandaş torpili” iddialarına yanıt verirken “Böyle bir metodun benim için bir geçerliliği yok, doğru da değil” diye konuşmuş. Sözünü tutarsa, elbette tebrik etmek lazım.

Yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medya A.Ş.’ye 13 kişi alınması için açılan ilana 6 bin kişinin başvurduğunu açıklamış bulunuyor. Sadece bu rakamlar bile işsizliğin boyutunu ortaya koymak açısından yeterli değil mi!

Türkiye büyük bir ekonomik darboğaz içinde. Bu darboğazın sonucu olarak işsizlik tavan yapmış bulunmakta. Vatandaşların talepleri şu! Bari işleri ehline verin! Torpil yapmayın, sınavları mülakat sistemiyle sulandırmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN